Dodana: 2 lipiec 2016 23:36

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2016 23:36

Pierwszy remis w letnim sparingu. Jagiellonia zremisowała w sobotę z chorwackim NK Osijek 2:2

Po trzech zwycięstwach i dwóch porażkach w pięciu rozegranych dotąd meczach sparingowych, sobotnie starcie z ósmą drużyną ligi chorwackiej nie wyłoniło zwycięzcy. W tym pojedynku w drużynie Michała Probierza zabrakło Łukasza Burligi i Karola Świderskiego, którzy narzekają na drobne urazy. Wystąpili za to Damian Szymański oraz Łukasz Sołowiej, którzy w przeciwieństwie do Dmytro Chomczenowskiego (kwestie formalne dot. wizy) oraz Damiana Węglarza (przyjedzie do Słowenii w najbliższych dniach) dołączyli już na zgrupowanie drużyny.

Spotkanie to rozpoczęło się jednak znakomicie dla Jagiellończyków, którzy już po dwunastu minutach gry prowadzili 1:0. Taras Romanczuk w polu karnym wystawił piłkę Konstantinowi Vassiljevowi, a ten z pierwszej piłki uderzył pod poprzeczkę bramki przeciwnika i zapewnił Żółto-Czerwonym jednobramkową przewagę.

Na odpowiedź Chorwatów trzeba było czekać ledwie kilkanaście minut. W indywidualnej akcji Borna Barisić poradził sobie z grającym w tym meczu na prawej stronie obrony Dawidem Szymonowiczem i pokonał Mariana Kelemena.

Co więcej, w 32. minucie gry było już 2:1 dla NK Osijek. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka trafia na głowę zbiegającego na bliższy słupek Aljosy Vojnovicia, a ten ładnym uderzeniem zaskoczył słowackiego bramkarza Jagi. Taki wynik utrzymał się do przerwy, aczkolwiek Żółto-Czerwoni tuż przed końcem pierwszej połowy mieli swoją szansę na wyrównanie. Ładna kombinacja na lewej flance Mystkowskiego, Vassiljeva i Tomasika zakończyła się dośrodkowaniem ostatniego z wymienionych, po którym uderzenie głową Romanczuka obronił golkiper Chorwatów.

Co nie udało się tuż przed przerwą, udało się niedługo po zmianie stron, gdy na boisko wybiegła wymieniona jedenastka Jagi. W 54. minucie gry długą piłkę zagraną na połowę rywali głową w pole karne zgrał Emil Łupiński, a akcję strzałem tuż przy słupku wykończył Fiodor Cernych, strzelając swojego trzeciego gola w tym okresie przygotowawczym.

Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola z nieznacznym wskazaniem na Jagiellończyków, ale obie strony miały swoje szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu. Drugiego gola mógł strzelić Cernych, ale tym razem nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika. Chorwaci byli jeszcze bliżej zwycięskiej bramki – napastnik NK Osijek w pojedynku z Gugeszaszwilim już zdążył minąć Gruzina, ale jego strzał został zatrzymany na linii bramkowej przez defensywę Żółto-Czerwonych.

Ostatecznie Jagiellonia zremisowała z NK Osijek 2:2 w swoim trzecim sparingu na zgrupowaniu w Słowenii. Ostatni mecz kontrolny na obozie Żółto-Czerwoni rozegrają w środę, kiedy to zmierzą się z ukraińskim PFK Oleksandrija.

Jagiellonia Białystok – NK Osijek (Chorwacja) 2:2 (1:2)

Bramki: Vassiljev 12’, Cernych 54’ – Barisić 25’, Vojnović 32’

Jagiellonia (I połowa): Kelemen – Szymonowicz, Runje, Guti, Tomasik – Frankowski, Góralski, Romanczuk, Mystkowski – Vassiljev – Górski.

Jagiellonia (II połowa): Gugeszaszwili – Olszewski (75’ Asatiani), Sołowiej, Wasiluk, Straus – Łupiński, Szymański, Grzyb, Mackiewicz – Falon – Cernych.

Za: jagiellonia.pl