Dodana: 14 czerwiec 2017 07:53

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2017 07:53

Tenis stołowy. Świetny występ Ghosha na Challengers Seriers

Nowy zawodnik białostockich Dojlid - Soumyajit Ghosh był najlepszy w turnieju Challenger Series w Niemczech, gdzie pokonał m.in. 3:1 reprezentanta Polski, Jakuba Dyjasa. Zawody odbyły się w dniach 12-13 czerwca br.

Hindus, który niedawno związał się kontraktem z Dojlidami, w finale pokonał 3:0 Chorwata Frane Kojicia.
Ghosh od początku zawodów był znakomicie dysponowany. Z siedmiu pojedynków eliminacyjnych wygrał aż sześć, mając na rozkładzie m. in. reprezentanta Polski Jakuba Dyjasa (3:1), a także znanego z występów w naszej ekstraklasie w barwach Palmiarni Zielona Góra Czecha Miroslava Horejsiego (także 3:1). Przegrał tylko raz - 2:3 z Kojiciem, co nie przeszkodziło mu wejść do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.
W półfinale Ghosh pokonał 3:1 Włocha Niagola Stoyanova, a w finale zrewanżował się Chorwatowi Kojiciowi. Dwa pierwsze sety Hindus wygrał po 11:9, a w trzecim załamany Chorwat ugrał tylko cztery punkty.