Dodana: 1 styczeń 2020 12:16

Zmodyfikowana: 2 styczeń 2020 11:50

Szachowy Memoriał Ludwika Zamenhofa 2019 za nami

Niemal 300 zawodników, w tym sześciu arcymistrzów z Polski, Ukrainy i Białorusi uczestniczyło w 38. Międzynarodowym Memoriale Ludwika Zamenhofa, który odbył się w dniach 27-31 grudnia 2019 w Białymstoku. W uroczystym wręczeniu pucharów i dyplomów udział wziął Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Ten, mający bardzo bogatą tradycję, turniej szachowy należy do najbardziej prestiżowych w regionie. To upamiętnienie twórcy języka esperanto, ale przede wszystkim popularyzacja szachów. W tym roku w salach hotelu Podlasie przy szachownicach zasiadło 279 zawodniczek i zawodników z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Czech, Malty.

W nasilniejszym turnieju „A” grało 39 szachistów, pierwszą lokatę zajął arcymistrz Bartłomiej Heberla z Baszty Żnin. W turnieju „B” udział wzięło 51 zawodników, na pierwszym miejscu uplasowała się Kseniya Zeliantsova z Bobrujska na Białorusi. Turniej "C" zgromadził aż 130 uczestników, wygrał zawodnik z Czech Daniel Juhanak. 59 szachistów grało w turnieju "D" i tu bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Wołpiuk, reprezentujący MUKS Stoczek 45 Białystok. Zwycięzcy memoriałowych bojów otrzymali premie pieniężne w wysokości 50 tysięcy złotych. Wręczono też puchary, medale, dyplomy i upominki.

Szczegółowe wyniki:

Turniej "A" - link do strony;
Turniej "B" - link do strony;
Turniej "C" - link do strony;
Turniej "D" - link do strony.

Międzynarodowy Memoriał Ludwika Zamenhofa odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Organizatorami byli: Podlaski Związek Szachowy w Białymstoku, MUKS Stoczek 45 Białystok oraz Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych. Funkcję sędziego głównego pełnił Leszek Zega.(oprac.aa)

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook