Dodana: 15 grudzień 2020 10:08

Zmodyfikowana: 15 grudzień 2020 10:48

Sukcesy najmłodszych zawodników KS Wschód

Najmłodsi zapaśnicy Klubu Sportowy Wschód drużynowo i indywidualnie na podium "XLIX Międzynarodowego Turnieju Młodzików O Puchar Warmii i Mazur" w zapasach w stylu klasycznym.

Grupa zawodników KS Wschód stojąca na podium wraz ze swoimi trenerami.

W miniony weekend (12-13.12) odbył się "XLIX Międzynarodowy Turniej Młodzików O Puchar Warmii i Mazur" w stylu klasycznym w Olsztynie. Klub Sportowy Wschód wywalczył drużynowo II miejsce na 24 drużyny walczące podczas turnieju. Indywidualnie w kat. 38 kg Szymon Godun i w kat. 52 kg Amir Mintulaev zdobyli złote medale stając na najwyższym stopniu podium. Srebrne medale w kat. 44 kg zdobył Filip Wnorowski i w kat. 48 kg Abdurakhim Irshakhov. Brązowy medal w kat. 44 kg uzyskał Miłosz Wyszyński. Reszta zawodników zajęła cztery piąte i jedno dziewiąte miejsce.

Stoczono 144 walki na dwóch matach i były to już ostatnie zawody w tym roku dla młodzików w stylu klasycznym gdzie zaprezentował sie klub z Białegostoku.

oprac.: Kamil Timoszuk