Dodana: 16 wrzesień 2022 21:43

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2022 09:47

Ponad 1 mln zł wsparcia dla Ślepska Malow Suwałki

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego był okazją do nagrodzenia wysiłków Miejskiego Klubu Sportowego (MKS) Ślepsk Malow Suwałki. W towarzyskim turnieju siatkarskim przez dwa dni rywalizowały ze sobą cztery zespoły z PlusLigi. Pierwsze rozgrywki odbyły się w czwartek, 15 września. Czek na kwotę ponad 1 mln zł w piątek, 16 września w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” przekazali reprezentacji klubu: marszałek Artur Kosicki i Paweł Wnukowski, radny wojewódzki.

[16.09.2022] Suwałki Arena-33.JPG

Marszałek Artur Kosicki podkreślił, że obecny zarząd województwa bardzo wspiera sport. Od początku kadencji, w ciągu niespełna czterech lat przeznaczył na ten cel blisko 30 mln zł. Piątkowy memoriał był okazją do wsparcia jeszcze jednego klubu - MKS Ślepsk Malow Suwałki. 

– Ten symboliczny czek chcę przekazać na ręce pana prezesa i powiedzieć, że jesteśmy ze Ślepskiem Malow Suwałki na dobre i na złe. Wasz klub godnie reprezentuje województwo podlaskie, zdobywając osiągnięcia i utrzymując się w PlusLidze, dlatego zasługuje na wsparcie. Jesteście wizytówką naszego regionu, a wasze sukcesy to dla niego niezwykła promocja – mówił marszałek Artur Kosicki.

W tegorocznej edycji turnieju upamiętniającego śp. Józefa Gajewskiego wystąpiły zespoły rywalizujące w siatkarskiej PlusLidze: Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk oraz Ślepsk Malow Suwałki. Był to sprawdzian przed zbliżającym się sezonem PlusLigi 2022/23.

Turniej rozpoczął się w czwartek (15.09). Rozegrane zostały półfinały pomiędzy: Trefl Gdańsk i Cerrad Enea Czarni Radom oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki i Indykpol AZS Olsztyn. W zespole Trefla zagrali: sprowadzony ze Ślepska Malow - Bartłomiej Bołądź, były gracz Tours VB Luke Perry oraz Piotr Orczyk z Aluronu CMC Warty Zawiercie. W ekipie Czarnych Radom wystąpili: Paweł Woicki i Timo Tammemaa z Asseco Resovia, a także były gracz Tonno Callipo Calbaria Vibo Valentii - Mauricio Borges.

W pierwszym półfinale Trefl Gdańsk pokonał w czterech setach Cerrad Enea Czarnych Radom. Indykpol AZS Olsztyn potrzebował trzech partii, aby zwyciężyć ze Ślepskiem Malow Suwałki.

[16.09.2022] Suwałki Arena-25.JPG

W piątek (16.09) rozegrano mecz o trzecie miejsce i finał turnieju. O pierwszą lokatę rywalizowali Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie poprzedził mecz o trzecie miejsce, w którym gospodarze podjęli ekipę z Radomia. W tym pojedynku wygrali Cerrad Enea Czarni Radom. Zwycięzcami memoriału zostali siatkarze Trefla Gdańsk. 

Józef Gajewski był prezydentem Suwałk. W 2010 r. zmarł nagle podczas wakacji we Włoszech. Od tego czasu miasto oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki organizują memoriał jego pamięci.

***

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki poprzedni sezon zakończyli 12. miejscem w tabeli Plus Ligi, czyli najwyższej w hierarchii klasie męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. 2 października rozpoczną rundę zasadniczą wyjazdowym spotkaniem ze Stalą Nysa, a zakończą 29 grudnia domowym starciem z Asseco Resovia Rzeszów.

Klub Ślepsk Suwałki istnieje od 2004 r. i ma swoje korzenie w Augustowie. W 2019 r. wywalczyli awans do PlusLigi i utrzymują się na nim od trzech sezonów.

 

Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Paweł Krukowski

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook