Dodana: 8 maj 2017 10:44

Zmodyfikowana: 8 maj 2017 10:44

Pół tuzina bramek grajewskiej Warmii

W sobotnie (6 maja) popołudnie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze Warmii Grajewo pokonali Spartę Augustów, strzelając sześć bramek. „Wielka chwała moim piłkarzom za dzisiejszy mecz. Nie dość, że zagrali bardzo skutecznie, zdobyli sześć bramek, to po raz kolejny nie stracili bramki. Cieszy forma, widać, że drużyna łapie charakter i gra. Wreszcie Warmia gra swoją piłkę. Teraz przed nami trudny mecz w pucharze. Ale walczymy” - nie krył po meczu swej radości trener gospodarzy, Robert Kądzior.

Ilustracja do artykułu SAM_1381.JPG

Pierwsi dobrą okazję do zdobycia bramki mieli goście. Jednak strzał Pawła Zaniewskiego przeszedł tuż obok słupka. W odpowiedzi nastąpiła kontra gospodarzy i niecelny strzał Damiana Zubowskiego. W 16. minucie groźna akcja gości skończyła się rzutem rożnym po strzale Kamila Wilczyńskiego. Od tego momentu wzrosła przewaga Warmii, której piłkarze co rusza zagrażali bramce Marcina Putry. W 25. minucie zbyt lekko strzela Mateusz Cybulski. Wreszcie w 28. minucie Zubowski skończył akcję gospodarzy, kierując piłkę do siatki. Goście kolejną okazję mieli w 33. minucie, ale strzał z rzutu wolnego Wilczewskiego złapał Łukasz Sobolewski. W ostatnim kwadransie kilka razy Zubowski był bardzo bliski podwyższenia wyniku. Wreszcie udało mu się to tuż przed gwizdkiem na przerwę, kiedy wykorzystał błąd bramkarza po rzucie rożnym.

Po przerwie gospodarze nie zwolnili tempa. Teraz przed zawodnikami Warmii, których forma wyraźnie idzie w górę, trudny mecz w środę (10 maja) o godz. 17 w półfinale szczebla okręgowego Pucharu Polski z rezerwami Jagiellonii Białystok.

WJ
(opr.aa)

***

WARMIA GRAJEWO – SPARTA AUGUSTÓW 6 : 0 (2:0)

Bramki: 1 : 0 – Damian Zubowski 28, 2 : 0 – Damian Zubowski 43, 3 : 0 – Rafał Kozikowski 57, 4 : 0 Damian Zubowski karny, 5 : 0 – Edison 62, 6 : 0 – Marcin Mikucki 85.

WARMIA: Sobolewski – Arciszewski, Mikucki, Edison, Randzio, Domurat, Sielawa (29 Mirva), Kozikowski (84 Wójcicki), Zubowski, Cybulski, Sypytkowski
Trener: Robert Kądzior.

SPARTA: Putra – Sobolewski, Niedźwiecki, A. Zaniewski, P. Zaniewski (39 Lazebnyk), Knoch, Parafinowicz (77 Urban), Sakowicz, Żukowski, Wilczewski, Mickiewicz.
Trener: Jacek Bayer

Żółte kartki: Mikucki (Warmia) – Sakowicz (Sparta)

Sędziowali: Łukasz Sikora jako główny oraz Marcin Łebkowski i Piotr Brokowski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).