Dodana: 24 czerwiec 2017 12:50

Zmodyfikowana: 24 czerwiec 2017 12:50

W Białymstoku rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

Prawie 200 zawodników z kilkudziesięciu miast Polski i ekipa sportowców z Czech - Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce potrwają w Białymstoku dwa dni do niedzieli 25 czerwca na stadionie "Zwierzynieckim" (ul. 11 Listopada 28).

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

W zawodach wezmą biorą też udział paraolimpijczycy z Rio de Janeiro 2016. Zgłoszono w sumie ekipy z 21 miast.

W ropoczęciu zawodów udział wzięli m.in. Krzysztof Jurgiel, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku, a także Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

- Chciałbym powitać w Białymstoku, na naszej gościnnej, podlaskiej prawie 200 zawodników, w tym ekipy z Czech. Cieszymy się w waszego przybycia i pobytu w Białymstoku - mówił w czasie otwarcia Bogdan Dyjuk. - Życzę Wam, że będziecie starali się pobić Wasze najlepsze rezultaty.

Zawody finansowane ze środków Urzędu Miasta Białegostoku i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Promocja Mistrzostw ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Mistrzostwa wspiera Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START".

facebook