Dodana: 13 czerwiec 2019 12:57

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2019 12:57

Odkryjmy uroki Tykocina

Choć Tykocin od Białegostoku dzieli zaledwie 30 km, to przyjazd do tego miejsca jest prawdziwą podróżą w czasie. Nazywany Perłą Baroku Tykocin, od długiego czasu bije rekordy popularności wśród turystów. O urokach i historii tego miasta będzie można usłyszeć w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku w ramach ostatniego przed wakacjami spotkania z cyklu „Podlaskie Let’s Go Outside”.

Ilustracja do artykułu Podlaskie Let's Go Outside plakat 2.png

Wielką historię tego niewielkiego miasteczka przybliży Wojciech Cymbalisty z Urzędu Miasta w Tykocinie. Zdradzi też, co będzie można robić tutaj w wakacje.

O Zamku w Tykocinie opowie Ewelina Dzieszuta, kustosz Muzeum Zamku w Tykocinie. Historia obiektu jest pełna ciekawostek. Wystarczy wspomnieć, że zaczęła się ponad pół tysiąca lat temu, i że Zamek dwa razy powstawał z ruin. W przeszłości gościli tutaj m. in.: Zygmunt III, Władysław IV, a nawet car Rosji Piotr I.

„Podlaskie. Let’s Go Outside” to wydarzenie o luźnej formule, które ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Białegostoku i okolic walory turystyczne regionu, otwierając ich na nowe doświadczenia, dostarczając bezcennych wspomnień, pomagając odkryć to, co w województwie podlaskim jest jeszcze nieodkryte oraz docenić to, co niedoceniane.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00 na VI piętrze Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A).

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu spotkań „Podlaskie Let’s Go Outside” jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, współorganizatorem - Książnica Podlaska w Białymstoku.

mat. PROT / oprac. mn/ red. ms

facebook