Dodana: 12 styczeń 2021 15:40

Zmodyfikowana: 13 styczeń 2021 12:22

Marszałek spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych wspieranych przez Województwo Podlaskie

W poniedziałek (11.01) Artur Kosicki po raz kolejny spotkał się z reprezentantami świata sportu. Tym razem gośćmi marszałka byli trener i kapitan drużyny tenisa stołowego UKS Dojlidy Białystok Wang Zeng Yi „Wandżi” i jego menadżer Piotr Anchim. Urząd marszałkowski odwiedzili także Włodzimierz Aleksiejuk, prezes klubu strzeleckiego UKS Kaliber i wiceprezes Jolanta Jarczewska.

Marszałek Artur Kosicki, Wandżi i Piotr Anchim. Trzymają koszulkę klubową.

Spotkania były dobrą okazją do podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć podlaskich sportowców. Marszałek podkreślał, że jednym z priorytetów obecnego zarządu województwa jest promocja sportu wśród mieszkańców regionu, ale też promocja województwa za pomocą sportu w kraju i poza jego granicami. Zaznaczył, że sukcesy sportowców reprezentujących podlaskie kluby sportowe, to najlepsza reklama dla Podlaskiego.

 

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o sytuacji sportu w czasie pandemii. Nie zabrakło też rozmów o planach na rok 2021.

 

***

Sekcja tenisa stołowego przy Uczniowskim Klubie Sportowym Dojlidy Białystok powstała w 2002 roku. Od samego początku założono dwa główne cele działalności. Było to stworzenie silnej drużyny ligowej i szkolenie dzieci i młodzieży.

Obecnie klub występuje w Lotto Superlidze.

 

Klub Strzelecki Kaliber prowadzi zajęcia ze strzelectwa dla różnych grup wiekowych. Jest również organizatorem międzynarodowego turnieju Polish Open Kaliber. Jest to cykliczna impreza strzelecka, która w 2020 r. miała swoją 21. edycję.

 

tekst: Aneta Kursa
fot.: Anna Augustynowicz

facebook