Dodana: 18 lipiec 2021 19:45

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2021 19:45

Gra miejska młodych radnych. Białystok odkrywa swoje tajemnice

Wystarczy zainstalować aplikację, zeskanować kody, odgadnąć zagadki i można zwiedzać Białystok. Trasa liczy 5 km, a w trakcie poznajemy 15 miejsc. Jakich? Tego dowiedzą się jedynie uczestnicy tej gry miejskiej. Przygotował ją Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego.

Dziewczyna i chłopak mówią do mikrofonów dziennikarzy

- Osoba, która sobie zainstaluje naszą aplikację, może odkryć ciekawe punkty w mieście. Po zeskanowaniu kodu pojawia się karta z historią obiektu i zagadką nakierowującą na kolejne miejsce. To projekt, który łączy zabawę i edukację - mówił Mateusz Feszler, radny młodzieżowego sejmiku.

Zagrać może każdy, w każdym momencie. Aplikacja jest cały czas do pobrania, bezpłatnie, na fanpage’u sejmiku.

- Gra skierowana jest i do turystów, i do białostoczan, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoim mieście. Starałam się ją tak ułożyć, żeby obejmowała zarówno najważniejsze punkty, jak i takie, na które nie zwracamy uwagi, a są ważne w historii miasta. Przechodzi głównie przez centrum, serce Białegostoku. Nie mogę zdradzić, gdzie dokładnie. Trzeba zagrać, aby się dowiedzieć - zachęcała do wzięcia udziału w grze jej współautorka i radna młodzieżowego sejmiku Aleksandra Leoniuk.

Aleksandra napisała opisy miejsc, Magda Leoniuk - utwory wierszowane i zagadki, natomiast aplikację stworzył Bartek Bałazy, student Politechniki Białostockiej.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook