Dodana: 22 maj 2019 13:36

Zmodyfikowana: 22 maj 2019 13:36

Razem mogą więcej – prawie milion zł na wsparcie potrzebujących rodzin

Wspieranie rodzin w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych – to cel projektu „Razem możemy więcej” Fundacji „Dialog”, na który na dzisiejszym posiedzeniu 20 maja Zarząd Województwa przyznał blisko milion złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Zarząd - 21.05 (6).jpg

Projekt skierowany jest do 230 osób z siedmiu gmin Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (Białystok, Turośń Kościelna, Juchnowiec, Zabłudów, Supraśl, Choroszcz, Dobrzyniewo Duże) w trudnej sytuacji życiowej, z rodzin mających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Rodzice i dzieci skorzystają z konsultacji i porad specjalistycznych, terapii, mediacji, pomocy prawnej (m.in. w ramach Akademii Rodziców, Mobilnych Punktów Wsparcia i podczas wyjazdu terapeutycznego). 130 dzieci i młodzieży zostanie objętych opieką w placówkach wsparcia dziennego, a 30 pracowników i wolontariuszy z jednostek wsparcia rodziny przejdzie szkolenia, aby lepiej pomagać podopiecznym.

Projekt zrealizuje Fundacja „Dialog” w partnerstwie z Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej „Eleos” i Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów Klanza. Jego wartość przekracza milion złotych, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 985 tys. zł.

blm

facebook