Dodana: 13 czerwiec 2017 14:17

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2017 14:22

Uniwersytet w Białymstoku świętuje Jubileusz 20-lecia

W następnym tygodniu Uniwersytet w Białymstoku skończy dwadzieścia lat. Obchody 20-lecia odbędą się w dniach 21 -23 czerwca, w ramach Dni Miasta Białegostoku. Jakich atrakcji możemy się spodziewać opowiedzieli na dzisiejszej, 13 czerwca konferencji prasowej rektor UwB Robert Ciborowski, zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki oraz przewodniczący Parlament Studenckiego Maciej Łukaszewicz.

Ilustracja do artykułu IMG_9214.JPG

Obchody dwudziestolecia Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczną się 21 czerwca od promocji książki „Maksymiuk” Anny Grzejewskiej, Ewy Piaseckiej, Pawła Piaseckiego (godz. 17.00) w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB (ul. Warszawska 63). W spotkaniu weźmie udział bohater książki – Jerzy Maksymiuk.  Jest to nowa publikacja, kilkaset egzemplarzy serii limitowanej, którą będzie można kupić podczas promocji. Zawiera nie publikowane nigdzie wcześniej zdjęcia.

Dzień później, w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej, Maestro otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku (godz. 15.00). Będzie to 14-ty tytuł doktora honoris causa UwB.

W czwartek na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zostanie zorganizowany festiwal studencki KampDays 2017. Na uczestników będą czekały koncerty i konkursy. Można będzie wziąć udział w Festiwalu Kolorów (godz. 16.00–21.00), obejrzeć wystawę fotograficzną „Początek i Koniec” (godz. 17.00) i film w plenerze (godz. 21.30). Wyświetlony zostanie „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego. Odbędzie się również zjazd przewodniczących parlamentów studenckich z tych 20 minionych lat.

W piątek – również na terenie kampusu - odbędzie się koncert Michała „Ciry” Ciuruka (godz. 20.00), poprzedzony koncertem zespołu By The Way (support), a po koncertach, do północy potańcówka z zespołem Whitestok.

Również w piątek w Hali Sportowej przy ul. Świerkowej 20a w ramach festiwalu KampDays odbędzie się turniej futsalu (godz. 12.00)

Sześciu równolatków UwB, urodzonych 19 czerwca 1997 r., uczelnia obdaruje prezentami. 

(at)

facebook