Dodana: 3 czerwiec 2021 22:24

Zmodyfikowana: 4 czerwiec 2021 12:26

Przy Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie powstał park sensoryczny

To swoiste korepetycje dziecięcych zmysłów. Park sensoryczny jest tak skonstruowany, by oddziaływać na wzrok, słuch, węch, dotyk i wzrok w intensywny sposób, pobudzać je i stymulować ich rozwój. W otwarciu takiego obiektu przy Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie we wtorek (02.06) wzięła udział Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Wiesława Burnos, członek zarządu przecina żółtą wstążkę na pieszej kładce. W tle zgromadzenie osób

Jak wyjaśnił Janusz Pawłowski, dyrektor szkoły w Janowszczyźnie, park sensoryczny to kolejny etap rozbudowy placówki.

     – Do tej pory udało się nam wybudować łącznik między siedzibą szkoły, a stołówką. Zagospodarowaliśmy przyszkolny teren. Teraz przyszedł czas na wzbogacenie naszej oferty edukacyjnej poprzez urządzenie parku sensorycznego – zaznaczył dyrektor.

Wiesława Burnos, pogratulowała władzom szkoły, zrealizowanej inwestycji. Nawiązała też do obchodzonego Dnia Integracji i Tolerancji.

         - Każdy z nas, bez względu na wiek, umiejętności, trudności potrzebuje drugiego człowieka, potrzebuje wsparcia, opieki, miłości, bliskości, szacunku, szczerości, zaufania. Temu wszystkiemu dyrektor Pawłowski wraz z kadrą pedagogiczną wychodzą naprzód - mówiła Wiesława Burnos.

Powstanie ogrodu sensorycznego to nie koniec zmian w placówe w Janowszczyźnie. Dalszy rozwój zapowiedziała uczestnicząca w spotkaniu Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki. Samorząd gminy przekazał też na ten cel dotację.

Uroczystości towarzyszył festyn. We wspólnej zabawie uczestniczyli wychowankowie SP z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce i SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko, UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook