Dodana: 3 wrzesień 2019 15:24

Zmodyfikowana: 3 wrzesień 2019 15:41

Niech Wam urosną skrzydła. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Łomży i Jedwabnem

Rok szkolny 2019/2020 oficjalnie się rozpoczął. Wicemarszałek województwa Marek Olbryś wziął z tej okazji udział w spotkaniach z młodzieżą oraz pedagogami w Łomży i Jedwabnem.

Ilustracja do artykułu inau16.JPG

Każda z inauguracji miała swoje specjalne akcenty. Do Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem przyjechał minister edukacji Dariusz Piontkowski, głównie ze względu na reaktywowanie tu po kilku latach liceum ogólnokształcącego. To na razie jedna, niewielka klasa, ale władze gminy mają nadzieję, że szkoła będzie dla młodzieży interesującą alternatywą dla liceów łomżyńskich. Minister Dariusz Piontkowski nawiązując do historycznej daty 1 września mówił o naturalnym związku edukacji i patriotyzmu.

Wicemarszałek Marek Olbryś, który podarował placówce sprzęt sportowy zapewnił, że będzie zaglądał do Jedwabnego częściej, gdy tylko usłyszy o sukcesach uczniów.

Wcześniej tego dnia był gościem inauguracyjnego spotkania w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Placówka przechodzi prawdziwą „rewolucję”, przenosząc się w znacznej części do nowej siedziby przy ul. Skłodowskiej-Curie. Przy Nowogrodzkiej pozostają jeszcze młodsze klasy.

W łomżyńskim Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w uroczystej inauguracji roku wzięła udział rekordowa w historii szkoły liczba uczniów. Tegorocznym, największym wyzwaniem dla placówki jest udział w dwóch wielkich programach, które m. in. dadzą młodzieży i pedagogom dodatkowe kwalifikacje oraz możliwość praktycznego poznawania przyszłych zadań zawodowych. 

Bogumiła Olbryś - dyrektor łomżyńskiej "Wety" - w towarzystwie m. in. poseł Bernadety Krynickiej, wicemarszałka Marka Olbrysia i Mirosława Oliferuka, dyrektora łomżyńskiego WORD, otworzyła nową salę przeznaczoną na zajęcia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. A poseł Bernadeta Krynicka zaapelowała do nauczycieli, aby kochali uczniów i sprawiali, że urosną im skrzydła.           

mg    

facebook