Dodana: 24 kwiecień 2020 12:11

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2020 12:49

Maturzyści kończą rok szkolny

Niemal 9 tys. uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników w Podlaskiem (280 tys. w całym kraju) kończy w piątek (24.04) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To pierwsza tego typu sytuacja, kiedy uczniowie zakończą rok szkolny zdalnie.

Ilustracja do artykułu Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce-04.jpg

W związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół, nie będą mogły odbyć się tradycyjne uroczystości zakończenia zajęć, podczas których wręczone byłyby świadectwa tegorocznym absolwentom. Szkoły muszą zorganizować wydawanie ich w bezpieczny sposób. W jakiej formie będą przekazywane uczniom? Zdecydują dyrektorzy poszczególnych placówek.

Wiadomo już, że większość szkół skłania się ku przesłaniu kopii świadectwa drogą e-mailową. To rozwiązanie pomoże w rekrutacji na uczelnie, które przyjmą w tej wyjątkowej sytuacji (wstępnie) kopię świadectwa. Po oryginalne dokumenty uczniowie będą się zgłaszać indywidualnie, w późniejszym terminie.

Na piątkowej (24.04) konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, minister edukacji, zapowiedział, że Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca. - Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne - wyjaśnił.

oprac. Anna Augustynowicz
fot. Marcin Nawrocki / UMWP w Białymstoku

facebook