Dodana: 9 styczeń 2020 11:04

Zmodyfikowana: 9 styczeń 2020 11:04

Kolejni seniorzy rozpoczną zajęcia w ramach Akademii Trzeciego Wieku na UwB

Około 200 podlaskich seniorów weźmie udział w kolejnej turze projektu Akademia Trzeciego Wieku realizowanego przez Wydział Nauk o Edukacji UwB. Uroczysta inauguracja odbędzie się w sobotę (11.01.2020) o godzinie 12.00 w auli dydaktyczno-widowiskowej wydziału przy ul. Świerkowej w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu ATW 3_wyklad.jpg

Akademia Trzeciego Wieku to program działań edukacyjnych adresowany do osób w wieku 60+ z województwa podlaskiego. Ma pomóc w aktywizacji i integracji ludzi starszych, wspierać ich w odkrywaniu pasji, rozwijaniu zainteresowańi doskonaleniu rozmaitych umiejętności.Seniorzy biorą udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach, ale także w koncertach, a nawet wycieczkach. Zajęcia dla pierwszej grupy rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku i potrwają jeszcze 4 miesiące. Z początkiem 2020 roku do projektu dołączają następni uczestnicy.

Wykład inaugurujący drugą turę, zatytułowany „Potencjał wieku senioralnego a edukacyjna oferta Akademii Trzeciego Wieku”, wygłosi dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB, koordynatorka projektu. Po nim seniorzy wysłuchają koncertu "Kolędy Europejskiej Christianitas".

Osoby zainteresowane udziałem w Akademii mogą się jeszcze zapisywać. O szczegóły  można pytać telefonicznie pod numerem 85 745 73 92 lub mailowo: atw@uwb.edu.pl, a także bezpośrednio w biurze projektu. Dodatkowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są tutaj - link do strony.

Pieniądze na realizację Akademii Trzeciego Wieku - ponad 1,8 mln zł - Uniwersytet w Białymstoku zdobył w konkursie zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

źródło: UwB

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook