Dodana: 24 kwiecień 2020 16:00

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2020 16:01

„Kierunki wirusoodporne” na Politechnice Białostockiej

2 tys. maturzystek i maturzystów zalogowało się w czwartek (23.04) przez platformę Hopin by poznać kierunki wirusoodporne na Politechnice Białostockiej (PB). "Kierunki wirusoodporne - czyli co studiować, żeby mieć dobrą pracę niezależnie od kryzysów?" - pod takim hasłem odbywała się wczoraj kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na Politechniki".

Ilustracja do artykułu Dziewczyny na Politechniki 2020_wydarzenie online_organizatorki (1).jpg

Mnóstwo osób oglądało czwartkową transmisję na FB i na Youtube. Studentki Politechniki Białostockiej (PB) aktywnie przekonywały, że warto studiować przede wszystkim kierunki dające pracę niezależnie od kryzysów.

Uczelnia prezentowała się również online w strefie Expo. Kandydaci mogli dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja na poszczególne kierunki studiów i jakie możliwości mają nasi studenci. 

Podczas transmisji na pytania internautów odpowiadały m.in. dr Ewelina Brzozowska, absolwentka Wydziału Mechanicznego, Kamila Gryko - absolwentka PB i od kilku miesięcy pracownik Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, oraz Natalia Waśko - studentka Wydziału Informatyki. Absolwentki oraz studentki PB wskazywały na powszechne zastosowanie nauk technicznych i ścisłych w życiu codziennym oraz wspominały, że spełniają one niezbędne wymagania na rynku pracy.

Źródło/Fot.: Rzecznik Politechniki Białostockiej

oprac. Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook