Dodana: 11 marzec 2018 12:54

Zmodyfikowana: 11 marzec 2018 13:00

InnoSHARE Meetup Białystok

Fundacja Polska Innowacyjna wraz z Fundacją Technotalenty zapraszają na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu innoSHARE on the road: Meetups, które odbędzie się 15.03.2018 roku w Białymstoku, w Uniwersyteckim Centrum Kultury przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1N w sali 1003 Sara. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 z rejestracją uczestników. Natomiast oficjalne rozpoczęcie Meetupu nastąpi o godzinie 17.00.

Ilustracja do artykułu grafika.jpg

 

InnoSHARE Meetup Białystok to jedna z lokalnych konferencji towarzyszących IV Ogólnopolskiemu Kongresowi innoShare 2018 (www.innoSHARE.pl). Celem Kongresu organizowanego przez Fundację Polska Innowacyjna jest budowa ekosystemu polskich innowacji opartych o współpracę polskich jednostek naukowych z polskimi firmami, a także z polskimi naukowcami i przedsiębiorcami, przebywającymi za granicami kraju.

Spotkanie innoSHARE on the road: Meetups – Białystok poprzedzą warsztaty pn: „Czy warto myśleć, jak projektant? Rzecz o kreatywności i Design Thinking”, poprowadzone przez firmę WHY! Warsztaty odbędą się w godzinach 13:30-16:30 w sali 2004 wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Konstantego Ciołkowskiego 1L w Białymstoku. Na warsztaty może zapisać się maksymalnie 30 osób. O dostaniu na warsztaty decyduje kolejność nadesłania zgłoszeń.

Na zajęciach praktycznych uczestnicy mogą dowiedzieć się:

  • Jak codziennie dbać o swoją kreatywność,

  • Na czym polega proces Design Thinking, kiedy go stosować i kiedy go nie stosować,

  • Jak skutecznie wykorzystywać empatię i burzę mózgów do generowania kreatywnych pomysłów,

  • Jak kreatywne pomysły przekształcać w skuteczne rozwiązania.

Zaraz po zakończeniu warsztatów i krótkiej przerwie o 17:00 zacznie się konferencja innoSHARE on the road: Meetups - Białystok. Na wydarzeniu zostaną poruszone w formie paneli dyskusyjnych, wywiadów oraz krótkich prezentacji takie tematy jak:

  • Jak skutecznie tworzyć startupy i spin-offy z nauki oraz badań?

  • Współpraca na linii naukowiec-inwestor. Jak wspólnie komercjalizować i internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe?

  • interne.st - jak globalnie promować swoje badania, startup, spin-off i technologie, nie wydając na to pieniędzy?

  • Finansowanie i wsparcie rozwoju startupów R&D i komercjalizacji badań.

W czasie wydarzenia zostaną również przedstawione dwa projekty R&D:

  • Projekt AVAL - Innowacje na morzu i w powietrzu - skuteczna współpracy regionów

  • Anima- urządzenie, dzięki któremu codzienne zabiegane życie stanie się prostsze

W wydarzeniu udział jest bezpłatny. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie wydarzenia: http://meetups.innoshare.pl/bialystok/

Link do wydarzenia na portalu Facebook https://web.facebook.com/events/2112787468940199/

Źródło: Fundacja TECHNOTALENTY

 

facebook