Dodana: 17 kwiecień 2018 14:23

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2018 14:23

Dziewczyny na Politechniki - Bieg w kasku

"Bieg w kasku" już w czwartek, 19 kwietnia. Impreza odbędzie się jednocześnie w kilku miastach Polski. Dziewczyny pobiegną na Politechnice Śląskiej, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Opolskiej, Politechnice Poznańskiej i po raz pierwszy na Politechnice Białostockiej. Zarejestrowane uczestniczki otrzymają specjalne kaski z logo akcji "Dziewczyny na politechniki".

Ilustracja do artykułu Dziewczyny na politechniki 2018m.png

Od 11 lat uczelnie techniczne w Polsce wspólnie z Fundacją Perspektywy zachęcają dziewczyny do studiowania kierunków technicznych i nauk ścisłych. Politechnika Białostocka od początku włączyła się w tę akcję wbrew stereotypem, że inżynier to typowo męski zawód, a kobieta w kasku nie wygląda atrakcyjnie!

Dystans do przebiegnięcia jest niewielki - 830 metrów. To będzie doskonała rozgrzewka przed egzaminami. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie biegwkasku.pl . Start o godzinie 13:00 sprzed Hali Akademickiego Centrum Sportu, ul. Wiejska 41. Tam też mieścić się będzie punkt rejestracyjny. W hali ACS  będzie też można skorzystać z szatni.

To nie jedyne wydarzenie tego dnia na Politechnice Białostockiej. Zapraszamy na Wydział Elektryczny PB. Już o 10:00 rozpoczną się prezentacje pokazujące kobiety w inżynierii oraz działania na rzecz kobiet. Przygotowaliśmy też i coś specjalnego dla panów - prezentacja projektu Puszczy Białowieskiej w Minecraftcie oraz platformy RiftCAT. Na wszystkich czekać będą gry logiczne, warsztaty origami oraz Marshmallow challenge, czyli zawody w budowaniu przy użyciu makaronu, pianek i nitki. 


Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn, czwartek  19 kwietnia
MIEJSCE: Politechnika Białostocka, kampus przy ul. Wiejskiej 45Aule na Wydziale Elektrycznym PB, ul. Wiejska 45 D, Białystok

Aula główna - prezentacje dedykowane kampanii Dziewczyny na Politechniki
•    10:00 Powitanie
•    10:10 - 10:40 prezentacja: "Kobiety w inżynierii. Wybrane konteksty" - dr Emilia Szymczak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład edukacji wielokulturowej i badań nad nierównościami społecznymi)
•    10:40 - 11:00 prezentacja: "Działania na rzecz kobiet" Fundacja Edukacyjna Perspektywy
•    11:00 - 11:30 Forum dyskusyjne

Aula II - prezentacje dedykowane rzeczywistości wirtualnej
 
•    10:15 - 10:45 prezentacja projektu Puszczy Białowieskiej w Minecraftcie (Agencja Ogilvy)
•    10:45 - 11:00 prezentacja platformy RiftCAT (platforma dystrybucji gier RiftCat zaprasza do testowania oprogramowania VRidge)

Przestrzeń na holach:
•    Marshmallow challenge
•    Stoiska warsztatowo-kreatywne, w tym origami i gry logiczne
•    Interaktywna prezentacja "Wirtualnego Spaceru po Politechnice Białostockiej" - gry z użyciem okularów Oculus rift
•    Stoisko Centrum Rekrutacji oraz Stowarzyszenia Odkrywców Diamentów

BIEG W KASKU
13:00 - 14:00

   
Rejestracja 

Na zdjęciu Honorata Sierocka, studentka II roku elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook