Dodana: 30 czerwiec 2020 08:07

Zmodyfikowana: 30 czerwiec 2020 08:08

4. edycja akcji „Akademiki za dobre wyniki”

Już po raz czwarty najlepsi maturzyści mają szansę mieszkać za darmo przez rok akademicki w Domach Studenta Politechniki Białostockiej (DS PB). Stypendium mieszkaniowe to oszczędność niemal 3 tys. zł!

Ilustracja do artykułu akademiki.JPG

„Akademiki za dobre wyniki” na Politechnice Białostockiej może otrzymać nawet 30 najlepszych maturzystów. Propozycja skierowana jest do tych uczniów, którzy z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, z co najmniej z jednego przedmiotu uzyskali minimum 85% punktów możliwych do zdobycia i od roku akademickiego 2020/2021 rozpoczną studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. 

Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3 osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej waha się w przedziale od 310 do 325 zł. Z tej opłaty na okres 9 miesięcy będą zwolnieni maturzyści, którzy spełniają warunki konkursu i zawnioskują o stypendium.

Dlaczego udział warto wziąć udział w konkursie? Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane m.in. z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną, piekarnikiem i mikrofalówką. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi i bezpłatnego parkingu.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z programu „Akademiki za dobre wyniki”?
1. Zapoznać się z Regulaminem.
2. Wypełnić druk Wniosku.
3. Złożyć dokumenty do 28 sierpnia 2020 r. do biura Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16).

Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 18 września 2020 roku.

źródło i foto: Politechnika Białostocka
oprac. Anna Augustynowicz

facebook