Dodana: 27 wrzesień 2018 15:01

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2018 15:01

Czy mieszkańcy Podlaskiego są innowacyjni, czy nasze województwo jest przyjazne dla rozwoju przedsiębiorczości? Zobacz pierwszy odcinek filmu „Młodzi Wynalazcy”

„Młodzi Wynalazcy” to produkcja, która powstała na zalecenie urzędu marszałkowskiego, ma promować województwo poprzez ukazanie potencjału intelektualnego podlaskich uczniów i studentów. Podlaskie to miejsce, gdzie mieszkają ludzie z pasją do zmiany świata na lepsze.

Ilustracja do artykułu z psylosem.jpg

Po innowacyjnej mapie Podlasia oprowadzają naukowcy związani z Politechniką Białostocką, Petros Psyllos, sam znany i ceniony wynalazca i dr n. med. inż. Jerzy Sienkiewicz. O możliwościach rozwoju i  wsparciu samorządu dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań opowiada marszałek województwa Jerzy Leszczyński.

W filmie zobaczymy kulisy pracy na łazikami marsjańskim oraz innowacyjnym cyfrowym liskiem, który pozwala walczyć z zapominalstwem - najnowszym wynalazkiem studentów Politechniki Białostockiej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Będzie on też prezentowany podczas zbliżającego się V Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 3-4 października w Białymstoku.

facebook