Dodana: 15 maj 2019 14:54

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 09:37

Zielone technologie siłą Podlaskiego

W ciągu ostatnich lat stała się jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie zdecentralizowanych technologii oczyszczania ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych. 10-lecie powstania firmy Aquatech S.A. było powodem wizyty w jej siedzibie wicemarszałka Marka Olbrysia.

Ilustracja do artykułu Aguatech (3).jpg

Aquatech jest jedynym w Polsce producentem oczyszczalni bezprądowych drugiej generacji. Dzięki ponad 20000 instalacjom, wyprodukowanym zgodnie z najwyższymi standardami i normami unijnymi, Aquatech S.A. zaczyna być już uważana  za poważnego gracza w branży  na poziomie europejskim. Firma eksportuje 15% swojej produkcji do krajów Europy zachodniej oraz wschodniej, Ameryki Północnej, ale także do tak odległych i egzotycznych krajów jak Papua Nowa Gwinea.

W ciągu minionego dziesięciolecia firma zdobyła wiele liczących się nagród: m.in. tytuł najbardziej innowacyjnej firmy w województwie podlaskim w zakresie zielonej energii w kategorii „Wdrożenie Innowacyjnego Produktu w Zakresie Ochrony Środowiska 2018 Wschodniego Klastra Budowlanego”. Nagrodę podczas lutowej gali wręczył wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Ponadto spółka już po raz trzeci została laureatem programu GREENEVO - programu Ministerstwa Środowiska, promującego najbardziej innowacyjne firmy z „zielonego” sektora. Warto również wspomnieć, że  Aquatech S.A.  od 2017 roku  notowana jest  na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Jestem w Zarządzie Województwa Podlaskiego odpowiedzialny za Departament Ochrony Środowiska i bardzo mnie cieszy, że mamy w naszym mieście tak innowacyjną firmę z branży zielonych technologii – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. – Województwo podlaskie ma unikatową naturę, wyjątkową w skali europejskiej przyrodę i czyste środowisko.  Głównym  produktem łomżyńskiego zakładu  są przydomowe oczyszczalnie ścieków. To bardzo ważne, gdyż nasze województwo ma charakter typowo rolniczy, a nie każde gospodarstwo ma możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej.

Podczas jubileuszowego spotkania, w którym uczestniczyli również  prezydent Łomży Mariusz Chrzanowskiego oraz z-ca prezydenta  Andrzej Garlicki, Wojciech Babiński, prezes Zarządu Aquatech S.A.  zaprezentował zakład oraz poszczególne etapy procesu produkcyjnego. Dzięki krótkiej prezentacji mogliśmy zapoznać się z codzienną działalnością firmy i jej  perspektywami rozwoju. Nie zabrakło oczywiście również okolicznościowego tortu.

zdj. UM Łomża

facebook