Dodana: 10 luty 2019 11:25

Zmodyfikowana: 10 luty 2019 11:25

Podlaskie na największych targach hotelarstwa i gastronomii w Grecji

Targi HORECA 2019, które odbywają się dniach 8-11 lutego br. w Metropolitan Expo w Atenach – to największe tego typu targi na Bałkanach. W misji gospodarczej, którą zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu wziął udział Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu stniaslaw-derehajlo-targi-ateny.jpg

 

  • Targi Horeca 2019 to 580 stoisk, 50 tys. m kw powierzchni wystawienniczej i 125 tys. odwiedzających.
  • Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na ok. 5,5 mld Euro.
  • Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny są najszybciej rozwijającymi się w całym basenie Morza Śródziemnego.

Ateńskie wydarzenie obejmuje cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni, napoje, artykuły spożywcze). Jak podaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (organizator wyjazdu) to doskonała okazja do promocji polskich producentów wyposażenia restauracji, hoteli ale też żywności. Grecja ma ponad 10 tys. hoteli, a greccy przedsiębiorcy od lat wykazują duże zainteresowanie produktami z Polski. Dodatkowo, dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji jest rynek produktów rolno-spożywczych. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na ok. 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta.

Mat. PAIH; oprac. Art.

 https://horecaexpo.gr/en

Fot. M.Zawadzka - na zdj. od lewej: Patryk Panasiuk - prezes fundacji Hagia Marina, Stanisław Derehajło - wicemarszałek województwa.  

facebook