Dodana: 24 kwiecień 2019 08:10

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2019 11:39

„Zdobywaj nagrody z Podlaską Marką” – poznaliśmy zwycięzców konkursu dla internautów

Wystarczyło oddać głos na swojego faworyta, wykonać zadanie i… zdobyć wspaniałe nagrody – we wtorek, 23 kwietnia br. w OiFP odbyło się podsumowanie internetowego konkursu „Zdobywaj nagrody z Podlaską Marką”.

Ilustracja do artykułu Laureaci konkursów towarzyszących Podlaskiej Marce-27.jpg

Komisja spośród blisko osiemdziesięciu uczestników  wskazała siedemnaście osób, które udzieliły najciekawszych odpowiedzi na pytania konkursowe.
Nagrody zwycięzcom wręczył Marszałek  Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

- Dziękuję, że chcieliście Państwo podzielić się spostrzeżeniami, wspomnieniami i opiniami na temat naszego regionu. Jestem pod wrażeniem wypowiedzi, które zostały zamieszczone na naszym profilu – mówił Artur Kosicki otwierając spotkanie z laureatami - Cieszy, że wśród uczestników konkursu i  wśród osób nagrodzonych znaleźli się nie tylko mieszkańcy województwa podlaskiego, ale także osoby z innych części Polski - m.in. z Małopolski, z Mazowsza. To dowód na to, że Podlaskie jest wyjątkowym miejscem nie tylko dla tych, którzy tu mieszkają.

Od kilku lat plebiscytowi „Podlaska Marka” towarzyszy konkurs, w którym internauci głosujący na swojego faworyta mogą również zdobyć nagrody.
W tym roku, już po raz drugi  prowadzony był na oficjalnym fanpage województwa podlaskiego „Podlaskie zasilane naturą” i miał pięć odsłon. Internauci odpowiadali na pytania otwarte dotyczące m.in. podlaskich kulinariów, przyrody, unikalnego krajobrazu i inspirujących ludzi z naszego regionu. W każdej kategorii jury wskazało autorów najciekawszych odpowiedzi. A były wśród nich wspomnienia z dzieciństwa, opisy wyjątkowego pejzażu,  zachwyty nad doskonałą regionalną kuchnią, słowo o znanych ludziach związanych z naszym regionem.

Jedną z laureatek konkursu został Marzena Czerniakiewicz. Nagrodę zdobyła w drugiej odsłonie konkursu, gdzie pytanie konkursowe brzmiało: Jacy ludzie, Waszym zdaniem sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać?
 
- Wskazałam podlaskiego artystę, urodzonego w Białymstoku, autora m.in. wspaniałych animacji, choćby ośmiominutowej „Historii Polski czyli Tomasza Bagińskiego, napisałam uzasadnienie dla mojego wyboru, zamieściłam je na profilu „Podlaskie zasilane naturą” i wygrałam – mówi zwyciężczyni.  
Jednak warunkiem podstawowym udziału w konkursie „Zdobywaj nagrody z Podlaską Marką” było oddanie głosu w plebiscycie Podlaska Marka Konsumenta. Pani Marzena, jak sama podkreślała, uwielbia słodkości i oddała swój głos na Miody z rejonu Zielonych Płuc Polski Anny Brzosko.

Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez samorząd województwa podlaskiego.
Do wygrania były: smartwatch „Polar M430”,komplet walizek sygnowanych logo województwa, biżuteria autorstwa Elwiry Horosz, robot Photon, torba sportowa NIKE oraz piłka nożna ADIDAS,  kurtki softshell, kolacja w Hotelu Traugutta3 & Restauracja Regiment Białystok, namiot Cabin 4-osobowy, biżuteria Elwiry Horosz, DRON -Goclever Drone Predator FPV PRO, zestaw sportowy i rodzinna gra planszowa, walizka sygnowana logo województwa oraz zestaw podróżny, album Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa i smartwatch Xiaomi Amazfit Stratos.

Organizacją plebiscytu Podlaska Marka, a także konkursów towarzyszących zajmuje się Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Podczas wtorkowej uroczystości marszałek Artur Kosicki podziękował pracownikom departamentu za przygotowanie i przeprowadzenie wydarzeń, które są znakomita promocją województwa.

Przypomnijmy, że już  7 maja 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbędzie się uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów Podlaskiej Marki 2018!

***

Oto pełna lista laureatów konkursu „Zdobywaj nagrody z Podlaską Marką” (nagrodzone odpowiedzi znajduja się w załączonej prezentacji) 

 

Konkurs 1

Co Waszym zdaniem sprawia, że mamy przyjemność żyć w tak magicznym miejscu? Kultura? Klimat? A może niespotykane nigdzie indziej smaki?

Waldemar Łapiński – Nagroda: Smartwatch „Polar M430”
Natalia Rogucka – Nagroda: komplet walizek sygnowanych logo województwa
Ewa Kosiewicz – Nagroda: biżuteria autorstwa Elwiry Horosz

Konkurs 2
Jacy ludzie, Waszym zdaniem sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać?

Marzena Czerniakiewicz – Nagroda: Robot Photon
Anna Turska – Nagroda: Torba sportowa NIKE oraz piłka nożna ADIDAS
Katarzyna Biegańska – 2 kurtki softshell

Konkurs 3
Powiedzcie nam, który przysmak podlaskiej kuchni jest Waszym ulubionym!

Anna Dziwińska – Nagroda: Kolacja w Hotelu Traugutta3 & Restauracja Regiment Białystok
Anna Stopyra – Nagroda: Namiot Cabin 4-osobowy
Małgorzata Stelmaszek – Biżuteria Elwiry Horosz 

Konkurs 4
Powiedzcie nam, które miejsce na Podlasiu zachwyca swoim pięknem i niesamowitą atmosferą!

Aleksandra Krahel – Nagroda: DRON -Goclever Drone Predator FPV PRO
Maria Grodzka-Gardocka – Zestaw sportowy i rodzinna gra planszowa
Jarek Sokalski – Walizka sygnowana logo województwa oraz zestaw podróżny
Agnieszka Zalewska – Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa

Konkurs 5
Opowiedzcie nam, jakie dobre myśli macie związane z Województwem Podlaskim

Kamila Siebiatyńska – Smartwatch Xiaomi Amazfit Stratos
Agata Zabielska – 2 kurtki softshell
Marta Galicka – Biżuteria Elwiry Horosz
Katarzyna Nowak– Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa

 

ak|
video: Krzysztof Łapiński 

 

Pliki do pobrania

facebook