Region

 • Siemiatycze otrzymają 6 mln zł na budowę basenu

  Miniaturka artykułu
  2017-11-16 09:53:46

  Długoletnie starania Burmistrza Siemiatycz Piotra Siniakowicza spotkały się z pozytywnym odzewem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 • Podlaskie. Milion posiłków przekazanych dla potrzebujących dzieci

  Miniaturka artykułu
  2017-11-15 08:04:18

  Polacy po raz kolejny hojnie wsparli znaną akcję pomocy niedożywionym dzieciom. Dzięki produktom zebranym w ramach ogólnopolskiej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem w sklepach w całym kraju, poprzez serwisy charytatywni.allegro.pl i frisco.pl oraz żywności przekazanej przez firmę Danone, potrzebujące dzieci otrzymają milion dobrych posiłków, w tym także podopieczni podlaskich świetlic środowiskowych. Czternaście podlaskch placówek weźmie udział w dalszym etapie programu Podziel się Dobrym Posiłkiem i zostanie objętych programem edukacyjnym.

 • Święto 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody w województwie podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2017-11-12 13:15:47

  Uroczystości w święto 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbywają się w całym kraju. Polacy świętują podczas nabożeństw w intencji Ojczyzny, składając kwiaty pod pomnikami czy tablicami pamiątkowymi bohaterów narodowych, biorąc udział w marszach lub biegach, uczestnicząc w koncertach i okolicznościowych akademiach, poświęconych tradycji i historii Polski. Także w naszym regionie odbyły się uroczystości we wszystkich miastach i miasteczkach. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński świętował w Ciechanowcu i Wysokiem Mazowieckiem. Wicemarszałek Maciej Żywno wziął udział w głównych uroczystościach wojewódzkich, odbywających się na placu przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Białymstoku. Wicemarszałek Anna Naszkiewicz wzięła udział w uroczystościach w Suwałkach. W Szczuczynie świętował Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w województwie podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2017-11-11 13:00:42

  W 1918 r., po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W sobotę, 11 listopada przypada 99. rocznica tego wydarzenia – uroczystości rocznicowe będą odbywały się w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z programem uroczystości w trzech największych miastach województwa podlaskiego.

 • Uroczyste nałożenie paliusza abp. Tadeuszowi Wojdzie

  Miniaturka artykułu
  2017-11-05 09:24:43

  Uroczyste nałożenie paliusza metropolicie białostockiemu abp. Tadeuszowi Wojdzie odbyło się w niedzielę, 5 listopada, podczas mszy św. w archikatedrze białostockiej. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka, arcybiskupowi Wojdzie nałożył nuncjusz apostolski w Polsce - abp Salvatore Pennacchio.

 • Białystok. Zimowy Ratownik 2017

  Miniaturka artykułu
  2017-11-05 07:52:22

  Białostocka Straż Miejska rozpoczęła akcję Zimowy Ratownik, która ma zapobiegać tragediom związanym z niskimi temperaturami. Są one śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla osób bezdomnych, ale także starszych i niepełnosprawnych. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców miasta, by także reagowali w takich sytuacjach.

 • Białystok. Inwestycja drogowa na Nowosielskiej

  Miniaturka artykułu
  2017-11-04 16:58:25

  Wiosną przyszłego roku mieszkańcy ulicy Nowosielskiej będą mogli korzystać z wygodniejszych dojazdów i dojść do swoich domów. Wzdłuż wybudowanego odcinka ulicy powstanie też droga rowerowa. Miasto właśnie podpisało umowę na realizację tej inwestycji.

 • Białystok. Ostatni miesiąc BiKeRa

  Miniaturka artykułu
  2017-11-03 09:18:03

  Jeszcze tylko miesiąc pozostał amatorom miejskich rowerów. Ostatniego dnia listopada rowery BiKeR znikną ze stacji. W tym roku Białostocka Komunikacja Rowerowa biła kolejne rekordy popularności. Nie ma wątpliwości – białostoczanie pokochali miejskie rowery.

 • Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka

  Miniaturka artykułu
  2017-11-03 09:10:16

  Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w kompleksie leśnym w okolicach Gródka funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Mundurowi wkroczyli na jej teren w miniony piątek (27.10) nad ranem zaskakując nadzorujących produkcję alkoholu dwóch mężczyzn w wieku 27 i 28 lat. W ręce mundurowych wpadło 270 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura do jego produkcji.

 • W Suwałkach rozpoczynają się termomodernizacje placówek oświatowych

  Miniaturka artykułu
  2017-11-03 08:14:04

  Umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 9 podpisał w czwartek (2 listopada) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Najkorzystniejszą ofertę – bo na kwotę 2 873 233,41 zł – złożyła firma AUTIMEX z Augustowa i to te przedsiębiorstwo do końca lipca przyszłego roku wykona inwestycję.

facebook