Region

 • Rząd przeznaczy ponad 1,3 mld na drogi lokalne. Podlaskie otrzyma prawie 30 mln.

  Miniaturka artykułu
  2018-03-21 14:34:51

  Rząd przeznaczy w tym roku o 500 mln zł więcej na rozwój lokalnej infrastruktury drogowej, a łącznie na ten cel zostanie przeznaczone 1,3 mld zł - oświadczył we wtorek podczas spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki.` Województwo podlaskie otrzyma 29 mln 660 tys. zł.

 • O służbie zdrowia, oświacie i gospodarce. Wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Rady Przedsiębiorczości w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-03-21 14:27:56

  Członkowie WRDS spotkali się w środę, 21 marca w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Z powodu braku przedstawicieli strony rządowej, ale i wątpliwości głównie przedstawicieli strony samorządowej, członkowie WRDS nie przyjęli stanowiska w formie zaproponowanej przez podlaską Solidarność w sprawie podjęcia prac nad zmianą systemu wynagradzania nauczycieli. Wysłuchano też informacji Bogdana Dyjuka na temat sytuacji w podlaskiej służbie zdrowia.

 • W Szumowie pochowano szczątki żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej

  Miniaturka artykułu
  2018-03-17 09:38:46

  Po prawie stu latach dziesięciu żołnierzy ochotników 201. Pułku Piechoty, poległych z rąk bolszewików w bitwie pod Paprocią i Pęchratką w 1920 roku, doczekało się godnego pochówku. Ich szczątki zostały odnalezione podczas prac ekshumacyjnych w gminie Andrzejewo pod koniec ubiegłego roku. Teraz spoczęli w kwaterze wojennej na cmentarzu w Szumowie. Główne uroczystości pochówkowe odbyły się w piątek 16 marca. Wzięli w nich udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, radny Marek Komorowski, przedstawiciele stowarzyszenia "Wizna", reprezentanci służb mundurowych i duchowieństwa, a także mieszkańcy gminy.

 • Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Miniaturka artykułu
  2018-03-14 12:38:44

  W środę, 14 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie robocze Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego. W spotkaniu udział wzięli m.in. reprezentanci wojewody podlaskiego, policji, straży pożarnej, samorządowcy a także przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych zarządów dróg. Obrady otworzył przewodniczący gremium Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński

 • Na przejściu granicznym w Kuźnicy Luna wywęszyła kontrabandę

  Miniaturka artykułu
  2018-03-13 13:55:18

  Przemyt 4 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w przerobionej podłodze kii shumy, za kierownicą której zasiadał 29-letni obywatel Białorusi.

 • Dzień Sołtysa w Niedźwiadnej

  Miniaturka artykułu
  2018-03-12 12:02:54

  Szacunek, wdzięczność i podziękowanie za pracę na rzecz lokalnych społeczności – w niedzielę, 11 marca w Niedźwiadnej w gminie Szczuczyn obchodzono Dzień Sołtysa. W uroczystościach wzięli udział m.in. sołtyski i sołtysi ze szczuczyńskich sołectw, przedstawiciele rad sołeckich, władze gminy, a także Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski

 • 11 marca. Pierwsza niedziela z zakazem handlu

  Miniaturka artykułu
  2018-03-10 15:21:12

  11 marca to pierwsza niedziela z zakazem handlu. Cześć sklepów, w poprzedzajace ją dni, wydłużyła do późna godziny handlu. Ale i w niedzielę nie zabraknie punktów, które będą otwarte. Okazuje się bowiem, że nie tylko osiedlowe sklepiki, gdzie właściciel stanie za ladą, także galerie, przynajmniej jeśli chodzi o gastronomię, rozrywkę, czy usługi również będą otwarte.

 • Podlaskie Forum Gospodarcze w Łomży. O inwestycjach, wyzwaniach i promocji województwa

  Miniaturka artykułu
  2018-03-09 15:24:41

  Podlaskie Forum Gospodarcze – inicjatywa konsolidująca organizacje zrzeszające przedsiębiorców z terenu województwa podlaskiego - zorganizowało w piątek 9 marca w Parku Przemysłowym w Łomży spotkanie z udziałem prezydentów Białegostoku, Suwałk i Łomży oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

 • "100-lecie Kobiet”. W czwartek Śniadanie z wizytówką

  Miniaturka artykułu
  2018-03-07 19:29:57

  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest również niezwykle istotna dla kobiet. W naszym państwie, jako jednym z pierwszych w Europie, kobiety uzyskały prawa publiczne. Od 1918 roku mogły brać udział w wyborach i startować na stanowiska publiczne. Zaczęły oficjalnie funkcjonować w sferze publicznej. Jest to dobry czas, by mówić również o sytuacji kobiet we współczesnej Polsce. W związku z tym powstała inicjatywa "100-lecie Kobiet".

 • W Białymstoku trwa finał wojewódzkiego konkursu kulinarnego pn.: „Gotuj z klasą!” (VIDEO)

  Miniaturka artykułu
  2018-03-05 10:11:57

  Dwanaście zespołów ze szkół rolniczych o profilu gastronomicznym w Mońkach, Wysokiem Mazowieckim, Janowie, Niećkowie, Rudce, Wojewodzinie, Sejnach, Łomży, Ostrożanach, Bielsku Podlaskim, Sokółce i Suwałkach w poniedziałkowy poranek rozpoczęło rywalizację w Podlaskiej Akademii Kulinarnej w Białymstoku. Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał dzwonkiem Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

facebook