Region i Gospodarka

 • W obronie niezawisłości sądów manifestuje Polska, manifestują też białostoczanie

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 21:49:48

  Kilkaset osób, nawet do tysiąca – każdego wieczoru przez trzy dni w tym tygodniu - białostoczanie dawali swój wyraz sprzeciwu proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w sądownictwie, które w zgodnej opinii prawników oznaczają koniec z konstytucyjnym trójpodziałem władzy w Polsce. Wznoszono okrzyki „Wolne sądy”, „Wolność, równość, demokracja”. Najbardziej wzruszający moment w czwartek nastąpił, kiedy zgromadzeni (wielu miało na koszulkach przyklejony słynny już napis ”Gorszy sort Polaków”) - wspólnie, przy blasku świec od początku do końca odśpiewało Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. W piątek odśpiewano zaś "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

 • Klaster Obróbki Metali w BPN-T. Będzie mobilizował firmy do współpracy biznesowej

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 10:33:04

  Od poniedziałku, 24 lipca, biuro Klastra Obróbki Metali będzie funkcjonowało na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na wynajem lokali w tym miejscu, przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sieciowania i kojarzenia partnerów biznesowych. Umowa między Centrum Promocji i Innowacji, koordynatorem KOM a BPN-T została już podpisana.

 • PATRONAT. XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:43:54

  Od 21 do 23 lipca 2017 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty drugi będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza”, zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii.

 • PATRONAT. 28 lipca 2017 roku w Hajnówce odbędzie się II Festiwal Bajek

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:13:46

  Park Miejski w Hajnówce na jeden dzień stanie się krainą, pełną opowieści, baśniowych postaci i muzyki. Krainą, w której najważniejszym wehikułem jest nasza wyobraźnia. Bajki i opowieści będzie można obejrzeć, namalować, poczytać, posłuchać… Będzie można się zamienić w kogoś całkiem innego, porozmawiać z Babą Jagą, przejechać się Bajkową Limuzyną, wziąć udział w improwizowanym spektaklu, zagrać w baśniową grę i poprosić Drzewo Życzeń o spełnienie najgorętszego pragnienia…

 • PATRONAT. Dni Drohiczyna – Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski już w ostatni weekend lipca

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 08:54:10

  Drohiczyn świętować będzie z przedstawicielami trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego, którzy zaprezentują kulturę i tradycje swoich regionów. Impreza będzie także doskonałą okazją do poznania produktów regionalnych i posmakowania potraw typowych dla kuchni trzech województw.

 • Zbójna. Pomnik w dowód wdzięczności za uratowanie życia

  Miniaturka artykułu
  2017-07-20 15:20:07

  Stefan Krajewski Członek Zarządu Województwa Podlaskiego wziął dziś, 20 lipca udział w uroczystości odsłonięcia monumentu, ufundowanego w dowód wdzięczności za uratowanie życia. Uroczystość zorganizowali Wójt i Rada Gminy Zbójna oraz Potomkowie rodzin: Chmiel, Gibałka i Ozdoba, mieszkający obecnie w Izraelu.

 • Białystok. Nowa siedziba Biura Rzeczy Znalezionych

  Miniaturka artykułu
  2017-07-20 15:03:44

  Od pierwszego sierpnia magazyn Biura Rzeczy znalezionych będzie czynny w nowym budynku. Parterowy budynek, w którym teraz będzie mieścił się magazyn Biura Rzeczy Znalezionych, znajduje się przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2/2. Powierzchnia użytkowa tego budynku wynosi 858 m2, jest tam wydzielone miejsce na rowery i regały. Inwestycja kosztowała blisko 1 mln 200 tys. zł.

 • Białystok. Od 20 lipca rusza przebudowa ul. Legionowej

  Miniaturka artykułu
  2017-07-20 08:28:21

  Kierowców czekają utrudnienia. Zmienia się także organizacja ruchu komunikacji miejskiej. Całkowicie zostanie zamknięta jezdnia ul. Legionowej na odcinku od ul. M. Curie-Skłodowskiej do ul. Cieszyńskiej. W kierunku Sienkiewicza ruch będzie odbywał się normalnie.

 • Uroczyste otwarcie drogi powiatowej z Raczek do granicy województwa

  Miniaturka artykułu
  2017-07-19 19:22:49

  Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wraz z Członkami Województwa Podlaskiego: Bogdanem Dyjukiem i Stefanem Krajewskim, a także, starosta suwalski Szczepan Ołdakowski i wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski otworzyli dziś, 19 lipca. odcinek drogi powiatowej Raczki-Moczydły – granica Województwa po przebudowie.

 • Na ulicach Białegostoku pojawiły się dwa nowe mikrobusy BKM do przewozu osób niepełnosprawnych

  Miniaturka artykułu
  2017-07-19 15:10:56

  Białostocka Komunikacja Miejska zamówiła dwa fabrycznie nowe dziewięcioosobowe mikrobusy dostosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych. W każdym z samochodów znajdują się trzy stanowiska do przewozu wózków inwalidzkich, ze specjalnie zamocowanymi w podłodze szynami i pasami.

facebook