Region

 • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

  Miniaturka artykułu
  2018-02-16 14:09:14

  Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 • XVIII Zapusty Radziłowskie

  Miniaturka artykułu
  2018-02-14 09:05:35

  W ostatkowy wtorek (13.02), po raz osiemnasty mieszkańcy gminy Radziłów hucznie pożegnali karnawał. Był korowód weselny, oczepiny, przebierańcy… Radziłowskie Zapusty to powrót do tradycji, do tego co oryginalne i nieszablonowe, to czas wesołej zabawy, który już od wczesnych godzin rannych przyciąga wielu miłośników dawnych obyczajów i regionalnej kultury. W tym roku, wspólnie z mieszkańcami Radziłowa karnawał żegnał m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

 • Rozkład jazdy pociągów 2018/2019 - konsultacje społeczne

  Miniaturka artykułu
  2018-02-11 18:04:25

  Trwa kolejna edycja konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia 2018 roku. Za punkt odniesienia przy składaniu wniosków proszę przyjąć obecny rozkład i jednocześnie prosimy o ocenę obowiązującego rozkładu. Państwa opinie wskażą jakie zmiany należy wprowadzić w przyszłym rozkładzie jazdy w celu lepszego dostosowania oferty do potrzeb.

 • S61. Via Baltica – podpisano umowę na budowę kolejnego fragmentu drogi

  Miniaturka artykułu
  2018-02-09 13:09:38

  Realizację siedemnastu kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 za 380 milionów złotych – przewiduje podpisana dzisiaj (9.02) umowa na projekt i budowę kolejnego fragmentu trasy Via Baltica. Odcinek od „węzła Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”, jest kolejnym zadaniem na podlaskiej części S61, którego realizację rozpoczyna białostocki oddział GDDKiA. Następnym będzie część od węzła „Łomża Zachód” do „węzła Kolno”, czyli główny fragment obwodnicy Łomży.

 • Obrady Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Albo brakuje pieniędzy, albo wsparcia rządu

  Miniaturka artykułu
  2018-02-05 18:50:26

  Debata na temat kierunków, możliwości i perspektyw rozwoju obszarów wiejskich województwa podlaskiego, z udziałem m.in. ze strony samorządowej Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, wicemarszałka Macieja Żywno, członka zarządu Stefana Krajewskiego, a ze strony rządowej Sekretarza Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego, wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, a także parlamentarzystów, samorządowców i dyrektorów departamentów UMWP była głównym punktem obrad XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Spotkanie otworzył przewodniczący Związku Mirosław Lech.

 • Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Rozstrzygnięcie konkursu Organizacja ucząca się 2017

  Miniaturka artykułu
  2018-02-05 14:47:45

  W sali kina Forum w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski oraz – w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego – Dyrektor Gabinetu Marszałka Wiesław Żyliński. Były życzenia, podziękowania, medale i nagrody.

 • Laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2017”

  Miniaturka artykułu
  2018-02-04 18:57:19

  Anna Radziukiewicz-Karpowicz ze Śródlesia w kategorii Człowiek, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rak-Bud Raczkowski i Wspólnicy s.j. z Księżyna w kategorii Firma oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem” w kategorii Instytucja/Przedsięwzięcie/Wydarzenie – to Laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2017”. Wyjątkowe wyróżnienia za budowę wizerunku i promocję juchnowieckiej gminy zostały wręczone już po raz siódmy.

 • W Sławcu otwarto Dzienny Dom Seniora+

  Miniaturka artykułu
  2018-02-02 08:30:14

  Od lutego rozpoczął działalność Dzienny Dom Senior+ w Sławcu koło Nowogrodu. Mieszkańcy z gminy, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie będą mieli zapewnioną ośmiogodzinną ofertę zajęć od poniedziałku do piątku. W ramach pobytu będą mogli korzystać z usług socjalnych w tym wyżywienia – jeden ciepły posiłek, a także zajęć terapeutycznych i fizjoterapeutycznych. Do dyspozycji są dwa pomieszczenia do zwiększania aktywności ruchowej, kinezyterapii, wyposażone w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb i sprawności seniorów, a także pokój dzienny ze sprzętem RTV, biblioteczkę, pokój relaksacyjny i kuchnię.

 • Spotkanie noworoczne Ruchu Ludowego w Podlaskiem

  Miniaturka artykułu
  2018-02-01 13:28:05

  Jak co roku członkowie oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego wzięli udział w tradycyjnym, noworocznym spotkaniu Ruchu Ludowego w naszym regionie. Tym razem odbyło się ono w sobotni wieczór 27 stycznia w Tykocinie. Gości powitał gospodarz spotkania Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Stefan Krajewski.

 • Via Baltica - jest umowa na kolejny odcinek drogi

  Miniaturka artykułu
  2018-01-31 14:24:24

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 30 stycznia umowę na zaprojektowanie i budowę 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61, z Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa.

facebook