Gospodarka

 • Łapy. Nowe tereny inwestycyjne czekają na biznes

  Miniaturka artykułu
  2019-07-12 16:50:53

  Dziesięć nowych działek inwestycyjnych czeka na przedsiębiorców w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łapach. Prace związane z uzbrojeniem terenów zakończyły się w maju, a w piątek, 12 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji. W uroczystościach uczestniczył m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Blisko 15 mln złotych dla podlaskich startupów

  Miniaturka artykułu
  2019-06-06 08:19:30

  Firma Bitspiration Booster Sp. z o.o. będzie wspierała podlaskie małe i średnie firmy poprzez wejścia kapitałowe. W zamian za część udziałów, zainwestuje w startup nawet do miliona złotych. Łączna pula kapitału do rozdysponowania to prawie 15 mln zł, z czego blisko 10 mln to pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowa dotycząca przedsięwzięcia została podpisana w środę (5 czerwca br.) pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dysponentem części środków na rozwój przedsiębiorczości z RPO) i Bitspiration Booster Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczył także Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

 • Gościnna Arequipa. Podlaskie nawiązało współpracę z regionem Peru

  Miniaturka artykułu
  2019-05-29 08:36:21

  Przedstawiciele podlaskich przedsiębiorców i samorządowców właśnie wrócili z rewizyty w regionie Arequipa, na południu Peru. W trakcie spotkania nawiązali wiele cennych znajomości, wymienili doświadczenia. Inicjowanie współpracy regonów Unii Europejskiej z regionami Ameryki Południowej to projekt Komisji Europejskiej, której zależy na wypracowaniu dobrych, partnerskich relacji między odległymi, choć podobnymi gospodarczo regionami.

 • Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2018 r.

  Miniaturka artykułu
  2019-04-29 12:16:22

  30 kwietnia 2019 r. to ostatni dzień na złożenie do urzędu skarbowego rocznego rozliczenia PIT za 2018 r. Można to zrobić korzystając z usługi Twój e-PIT lub w inny sposób np. przez e-Deklaracje lub papierowo. Wszelkie informacje dotyczące rozliczenia można znaleźć na stronie podatki.gov.pl, w urzędach skarbowych oraz uzyskać w infolinii Krajowej Informacji Skarbowej, która będzie czynna również w sobotę 27 kwietnia.

 • Pierwsze centrum badawczo-rozwojowe w Podlaskiem

  Miniaturka artykułu
  2019-04-29 10:57:24

  Firma Greenko, spółka z o.o. mieszcząca się w białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, jako pierwsza w województwie podlaskim otrzymała status centrum badawczo-rozwojowego (CBR). Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii włączyło ją do prestiżowego i elitarnego grona przedsiębiorstw, mających wspierać polski biznes w zakresie innowacji.

 • Poprawa efektywności energetycznej w firmach – spotkanie dla przedsiębiorców

  Miniaturka artykułu
  2019-04-08 14:33:14

  Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku i Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Przedsiębiorco! Popraw efektywność energetyczną w swojej firmie” w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim.

 • Na terenie byłej „Cukrowni Łapy” powstanie centrum logistyczne

  Miniaturka artykułu
  2019-03-21 14:04:27

  W skład centrum logistyczne będą wchodziły magazyny i pakownia cukru. Krajowa Spółka Cukrownicza przedstawiła swoje plany inwestycyjne. Szacowany koszt inwestycji to około 8 mln złotych.

 • Do podlaskich muzeów trafiły zabytki zatrzymane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

  Miniaturka artykułu
  2019-03-05 15:19:04

  Dwie XIX-wieczne ikony oraz wczesnośredniowieczny grot włóczni - zatrzymane podczas próby ich przemytu na granicy w Połowcach i Bobrownikach - trafiły we wtorek (5 marca) do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i Muzeum Diecezjalnego w Łomży.

 • Podlaska KAS coraz bardziej skuteczna

  Miniaturka artykułu
  2019-03-01 14:53:24

  - Ponad miliard złotych uszczupleń w VAT ujawniliśmy w dwóch pierwszych latach swojego działania - poinformował podczas briefingu prasowego ( 28.02) dyrektor podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej Wojciech Orłowski.

 • Twój e-PIT – rozliczenie nigdy nie było tak proste

  Miniaturka artykułu
  2019-02-17 09:22:21

  Od piątku 15 lutego na Portalu Podatkowym (www.podatki.gov.pl) czekają gotowe zeznania podatkowe tych podatników, którzy w tym roku rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Twój e-PIT to rewolucja podatkowa, ponieważ po raz pierwszy to urzędy skarbowe były zobowiązane do przygotowania naszych zeznań podatkowych.

facebook