Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

 • Wystawa malarstwa Cecylii Sołyjan w WOAK

  Miniaturka artykułu
  2019-01-17 13:28:04

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa Cecylii Sołyjan. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2019, o godz. 18:00, w galerii WOAK przy Kilińskiego 8.

 • Wystawa „Odkrywamy Korycin – dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”

  Miniaturka artykułu
  2019-01-10 12:37:37

  14 stycznia ow Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy „Odkrywamy Korycin - dokumentacja wartości architektoniczno-kulturowych Gminy Korycin”. Wystawa jest rezultatem trwających kilka miesięcy badań architektoniczno-etnograficznych prowadzonych przez ze Studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

 • Podlaska tkaczka, Danuta Radulska z Janowa, otrzymała stypendium Ministra Kultury i dziedzictwa narodowego

  Miniaturka artykułu
  2019-01-03 12:58:08

  Dzięki wsparciu finansowemu, laureatka stypendium ministerialnego będzie mogła zrealizować swój projekt – stworzy kolekcję ośmiu tkanin dwuosnowowych, z których część powstanie z przędzy farbowanej dawnymi metodami, wykorzystującymi barwniki naturalne pochodzące z lokalnych roślin. Dzięki temu zyskają one niepowtarzalny, delikatny koloryt, przypominający barwnie kwitnące łąki, pola, bezdroża, które – jak podkreśla pani Danuta – są jej szczególnie bliskie. Wzornictwo tkanin będzie bazowało na regionalnej, podlaskiej tradycji. Powstałe tkaniny zostaną zaprezentowane na wystawie w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie oraz w galerii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 • Rok 2018 w WOAK-u. Blisko z lokalnymi ośrodkami kultury w terenie

  Miniaturka artykułu
  2018-12-31 15:48:46

  To był dobry rok dla WOAK-u, bardzo intensywny i bogaty w wydarzenia, projekty, działania. To, co najbardziej cieszy, to jeszcze większe zacieśnienie współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury w terenie, w całym województwie podlaskim. Było to możliwe między innymi dzięki Podlaskiemu Pomostowi Kultury oraz programowi Pomost dla Niepodległej.

 • Uroczysty jubileusz 65-lecia pracy artystycznej Roberta Panka oraz 85-lecia jego urodzin

  Miniaturka artykułu
  2018-12-18 11:36:10

  Artysta znany jest w Białymstoku głównie dzięki swojej pracy kompozytorskiej – codziennie o godzinie 12 z miejskiego ratusza rozbrzmiewa hejnał skomponowany właśnie przez Roberta Panka. W trakcie swojej kariery muzyk dyrygował orkiestrami na całym świecie, komponował dla domów królewskich i podejmował się wielu ciekawych wyzwań muzycznych.

 • Pomost dla Niepodległej - podsumowanie projektu WOAK

  Miniaturka artykułu
  2018-12-05 09:30:31

  Dobiega końca rok, w którym Polska obchodziła stulecie odzyskania niepodległości. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, włączając się w ten jubileusz, zrealizował projekt Pomost dla Niepodległej. Finansowany był on przez samorząd województwa podlaskiego, który przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

 • Konferencja podsumowująca projekt Podlaski Pomost Kultury

  Miniaturka artykułu
  2018-11-22 08:43:48

  W środę, 21 listopada w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku odbyła się konferencja ph. "Partycypacja w kulturze – jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne" kończąca i podsumowująca trzy lata projektu Podlaski Pomost Kultury. Prelegentami byli Janusz Byszewski, Sławomir Księżniak i Iwona Mirosław-Dolecka. W programie zaplanowano też m.in. Dyskusyjne Forum Kultury i sesję posterową projektów z 2018 roku.

 • Jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne. Podsumowanie projektu Podlaski Pomost Kultury

  Miniaturka artykułu
  2018-11-20 10:23:00

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na konferencję ph. „Partycypacja w kulturze – jak zaangażować mieszkańców w działania kulturalne”, kończącą i podsumowującą trzy lata projektu Podlaski Pomost Kultury. Odbędzie się ona 21 listopada, w godz. 9:00-15:30, w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku, a prelegentami będą Janusz Byszewski, Sławomir Księżniak i Iwona Mirosław-Dolecka. W programie zaplanowano też m.in. Dyskusyjne Forum Kultury i sesję posterową projektów z 2018 roku.

 • Dobiega końca projekt WOAK-u "Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym”

  Miniaturka artykułu
  2018-11-16 10:16:31

  W projekcie, trwającym od maja tego roku, WOAK ponownie sięgnął do tkactwa ludowego jako źródła inspiracji oraz wartości samej w sobie, aby chronić i zachować wzornictwo i tradycyjne techniki tkaniny podlaskiej oraz je upowszechniać, zwłaszcza wśród młodych. Na przestrzeni kilku miesięcy odbyły się warsztaty, spotkania i konkursy, powstał również fanklub „Wokół tkaniny”.

 • Korowaj – warsztaty obrzędowe w Dobrowodzie

  Miniaturka artykułu
  2018-11-15 10:38:32

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w dniach 16-17 listopada na projekt „Korowaj – warsztaty obrzędowe”. Zakłada on odtworzenie fragmentu wesela i związanych z nim zwyczajów: wypiekania tradycyjnego ciasta obrzędowego zwanego korowajem, nauki pieśni korowajnych i tańców tradycyjnych. Wydarzenie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Dobrowodzie (gmina Kleszczele).

facebook