Kultura

Lista aktualności

 • 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA nadchodzi

  Miniaturka artykułu
  2017-11-23 08:12:24

  ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem. W programie ma mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

 • Ogłoszenie otwartego konkursu ofert w zakresie kultury na 2018 rok

  Miniaturka artykułu
  2017-11-22 13:27:55

  Ogłoszenie dotyczy zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego.

 • Teatralny klasyk w aktorsko-operowej obsadzie. Kwartet dla czterech aktorów już w piątek

  Miniaturka artykułu
  2017-11-22 10:17:56

  Opera i Filharmonia Podlaska oraz debiutujący w roli reżysera Marek Tyszkiewicz zapraszają w piątek 24 listopada na premierę „Kwartetu dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera. Przedsmak tego, co może się podczas premiery wydarzyć, aktorzy i reżyser pokazali podczas dzisiejszej, 14 listopada konferencji prasowej.

 • Najwybitniejszy polski flecista Łukasz Długosz w piątek w OiFP

  Miniaturka artykułu
  2017-11-22 09:00:11

  Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek 24 listopada na koncert z muzyką romantyków. Usłyszymy Uwerturę do opery „Wolny strzelec” Carla Marii von Webera, Koncert D-dur na flet i orkiestrę op. 283 Carla Reineckego oraz VI Symfonię F-dur op. 68 „Pastoralną” Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry OiFP pod batutą Kaia Bumanna. Partie solowe zagra Łukasz Długosz, uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów, najliczniej uhonorowanym w historii polski flecista.

 • Święto muzealników w Kruszynianach

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 12:54:10

  W piątek 17 listopada w Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach świętowano Międzynarodowy Dzień Muzeów połączony z uroczystymi obchodami Jubileuszu 15-lecia Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. W uroczystościach uczestniczyli m.in. dr hab. prof. UKSW Piotr Majewski, dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie, Michał Niezabitowski prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, samorządowcy oraz pracownicy muzeów województwa podlaskiego.

 • W rytmie natury – nowa wystawa w Spodkach

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 11:39:54

  Blisko 100 obrazów olejnych, akrylowych, suchych pasteli i akwareli będzie można zobaczyć w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku podczas otwarcia wystawy „W rytmie natury”.

 • Maria Markiewicz, właścicielka domu przy Placu Czarnieckiego 10 w Tykocinie laureatką Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Poznany” 2017!

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 09:56:59

  W tegorocznej edycji Konkursu GKZ na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie jury przyznało 8 nagród i 5 wyróżnień w trzech kategoriach: 1) prelekcje, wykłady, warsztaty; 2) aktywności plenerowe; 3) wystawy i projekty multimedialne. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystej gali podsumowującej 25 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa w Opolu 17 listopada br.

 • Uroczyste podsumowanie 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Opolu!

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 09:09:56

  Europejskie Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków organizowane co roku we wrześniu w całej Europie i w Polsce. Jego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. To także propagowanie dialogu międzykulturowego a co za tym idzie swoisty pomost łączący zarówno mieszkańców różnych regionów, jak też różnych pokoleń. Europejskie Dni Dziedzictwa angażują różne podmioty: instytucje kultury, nauki, edukacji, organizacje społeczne i osoby prywatne. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem, także mieszkańców województwa podlaskiego.

 • Białostocka "Jesień z Bluesem"

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 08:57:06

  W listopadzie w stolicy Podlaskiego po raz kolejny odbędzie się słynny bluesowy festiwal. „Jesień z Bluesem” to przede wszystkim święto muzyki. W dniach 23-25 listopada Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty, wernisaże, projekcje filmowe i spotkania z artystami.

 • Książnica Podlaska tradycyjnie zaprasza na Środy Literackie. Tym razem z Jolantą Sztachelską

  Miniaturka artykułu
  2017-11-20 14:10:33

  Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w środę 22 listopada zaprasza na promocję albumu prof. Jolanty Sztachelskiej "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach", która odbędzie się w ramach spotkania z cyklu "Środy Literackie".

facebook