Wrota Podlasia pl > Wiadomości > Aktualności
RSS

Wiadomości

 
Prezydent RP w Białymstoku 28 lutego 2015

Fot. Wojciech Oksztol więcej »

Amnesty International: Wolność wypowiedzi na Białorusi bardzo ograniczona 28 lutego 2015

Opiniotwórcza międzynarodowa organizacja obrony prawczłowieka informuje o ciężkich warunkach pracy białoruskich dziennikarzy oraz o wyrokach sądowych za... więcej »

Więcej osób zdaje egzamin na prawo jazdy 28 lutego 2015

Poprawiła się zdawalność egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Tak wynika z danych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. więcej »

Wigry wygrały sparing z drużyną z Kazachstanu 28 lutego 2015

Wigry Suwałki wygrały w meczu sparingowym rozegranym w Turcji z Kyranem Szymkent 2:0. więcej »

Bezpłatny internet w łomżyńskich autobusach - trwają testy 28 lutego 2015

Ten pomysł ma zachęcić młode osoby do korzystania z komunikacji miejskiej. W Łomży, w miejskich autobusach można skorzystać z bezpłatnego internetu. więcej »

Marcowe dyżury podatkowe 28 lutego 2015

Wprawdzie na rozliczenie się z fiskusem zostały jeszcze dwa miesiące, ale nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Jeżeli chcesz złożyć swój PIT za... więcej »

IPN opublikował listę pomordowanych w areszcie 28 lutego 2015

Listę ofiar represji stalinowskich straconych i zmarłych w białostockim więzieniu publikuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. więcej »

Wyróżniony nagrodą za przywracanie pamięci uczestnikom drugiej konspiracji niepodległościowej 28 lutego 2015

Bogusław Łabędzki z Hajnówki został laureatem Nagrody "Inki" przyznawanej przez Fundację Armii Krajowej w Londynie. więcej »

Radni gminy Przerośl chcą zmian lokalizacji turbin wiatrowych 28 lutego 2015

Radni gminy Przerośl chcą zmian lokalizacji turbin wiatrowych. W piątek (27.02) uchylili studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Radni wstrzymali... więcej »

Prezydent Komorowski w Białymstoku i Bielsku Podlaskim 28 lutego 2015

Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w sobotę 28 lutego br. województwo podlaskie. Z mieszkańcami Białegostoku spotkał się podczas spaceru po Rynku... więcej »

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie likwidacji szkoły cz. II 27 lutego 2015

Na wniosek grupy radnych odbyła się 27 lutego 2015 r. (piątek) o godz. 12.oo w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Nadzwyczajna sesja Sejmiku... więcej »

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie likwidacji szkoły 27 lutego 2015

Na wniosek grupy radnych przewodniczący Sejmiku zwołał drugą Nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego w dniu 27 lutego br. o godz. 12.00. Była to... więcej »

Złoty Krzyż Zasługi i Medal Pro Patria - odznaczono zasłużonych 27 lutego 2015

W uznaniu za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny uhonorowano Medalem Pro Patria czterdziestu Podlasian. Odznaczenia... więcej »

W 3 minuty o mózgu – student PB w półfinałach FameLab 27 lutego 2015

Petros Psyllos student Politechniki Białostockiej już jutro stanie w szranki z innymi wynalazcami i naukowcami. W Centrum Nauki Kopernik odbędzie się półfinał... więcej »

Ostatni czas na usuwanie bocianich gniazd - od marca potrzebna będzie zgoda urzędników 27 lutego 2015

Jeżeli mamy bocianie gniazdo, które zagraża bezpieczeństwu to właśnie jest ostatnia okazja by je legalnie przenieść czy zmniejszyć. Z końcem... więcej »

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie ograniczenia populacji dzika 27 lutego 2015

Na wniosek grupy radnych Województwa Podlaskiego odbyła się 27 lutego 2015 r. (piątek) w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Nadzwyczajna ... więcej »

Koreańska skrzypaczka zagra Ravela 27 lutego 2015

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert symfoniczny orkiestry OiFP pod batutą Michała Klauzy. Gwiazdą wieczoru będzie skrzypaczka Soyoung Yoon. więcej »

Wizyta Szefowej Służby Cywilnej – Claudii Torres-Bartyzel w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim 27 lutego 2015

Większa otwartość urzędów na społeczeństwo, ciągłe budowanie zaufania między obywatelem a urzędnikiem oraz uproszczenie komunikacji były ... więcej »

Od 1 marca nowe dowody, ślub w plenerze, elektroniczna rejestracja aktów cywilnych 27 lutego 2015

Od 1 marca 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy ustaw: o ewidencji ludności, o dowodach osobistych oraz Prawo o aktach stanu cywilnego. Zmiany te mają, docelowo,... więcej »

Tadeusz Truskolaski mianowany sprawozdawcą Komitetu Regionów w sprawie Zielonej Księgi ds. Unii Rynków Kapitałowych 27 lutego 2015

W trakcie posiedzenia Komisji ECON, Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku, koordynator Grupy EA został mianowany sprawozdawcą Komitetu Regionów w sprawie kluczowego dla... więcej »

Otwarte Soboty w Urzędzie Miejskim w 2015 r. 27 lutego 2015

Białostoczanie w sobotę – raz w miesiącu – załatwią wszystkie niezbędne sprawy w Departamencie Obsługi Mieszkańców. W 2015 roku... więcej »

Od 1 marca zmiana rozkładów w białostockiej komunikacji miejskiej 27 lutego 2015

Od 1 marca rozkłady ulegają zmianie rozkłady linii 4, 5, 7, 14, 16, 18, 29 i 106. więcej »

"Pop art" lat dwudziestych? Chaplin i awangarda 27 lutego 2015

W czwartek 5 marca w Galerii Arsenał o godz. 18:00 odbędzie się wykład dr. Przemysława Strożka pt. "Pop art" lat dwudziestych? Chaplin i awangarda. Wstęp wolny. więcej »

XIII Święto Origami 27 lutego 2015

Degustacja herbat japońskich, warsztaty orgiami i pokaz przygotowania tradycyjnej potrawy japońskiej, jaką jest sushi – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na obchody ... więcej »

Piwnica pod Baranami w Białymstoku 27 lutego 2015

Są ostoją tradycji polskiej kultury. Nie poddają się koniunkturze, są niezależni w tym co robią i za to kochani są przez publiczność. Krakowska... więcej »

Bezpłatne szkolenia dotyczące obszarów narażonych na azotany pochodzenia rolniczego 27 lutego 2015

W ramach projektu „Dobre praktyki rolnicze na obszarach szczególnie narażonych na azotany pochodzenia rolniczego, tzw. OSN” zapraszamy na bezpłatne szkolenia.... więcej »

DKF: Tajemnicze przejście na drugą stronę 27 lutego 2015

Dyskusyjny Klub Filmowy „13” zaprasza na projekcję filmu „Na zawsze Laurence”. Seans rozpocznie się w środę 4 marca 2015 o godz. 18:00 wSali Kameralnej... więcej »

Sybiracy w Kolnie 27 lutego 2015

Burmistrz Kolna oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na pokaz filmu „Sybiracy”. Projekcja filmu odbędzie się 27 lutego o godz. 13:00 i 19:00 w... więcej »

Dyżury Suwalskiej Rady Seniorów 27 lutego 2015

Starsi mieszkańcy Suwałk będą mogli zgłaszać się z ważnymi dla siebie sprawami do dyżurujących członków rady. więcej »

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 27 lutego 2015

1. marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji Fundacja Wolność i Demokracja po raz trzeci organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci... więcej »

12345678910