Wrota Podlasia pl > Wiadomości > Aktualności
RSS

Wiadomości

 
Ruszają zapisy na kreatywne warsztaty dla młodzieży "Szlachta start-upuje" 5 maja 2015

W sobotę 9 maja br. w Transferowni Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędą się warsztaty z Krystianem Gontarkiem (lat 14!). Dzieci będą... więcej »

Zlot Absolwentów I LO w Białymstoku (Matura rocznik 1990) 5 maja 2015

Liceum im. Adama Mickiewicza w Białymstoku organizuje Zlot Absolwentów I LO w Białymstoku (matura rocznik 1990) 29 maja 2015. więcej »

Festiwal Filmowy Watch Docs - prawa człowieka w filmach dokumentalnych 5 maja 2015

Już w najbliższy czwartek, 7 maja, do Białymstoku zawita jeden z najstarszych i największych na świecie objazdowych festiwali filmowych o prawach człowieka - Watch... więcej »

Mieszkańcy chcą ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż obwodnicy Augustowa 5 maja 2015

Mieszkańcy Raczek są zdesperowani, nie wykluczają nawet protestów na drodze. Upominają się o ekrany dźwiękochłonne wzdłuż oddanej pod koniec... więcej »

Łomża. Audyt miejskich finansów 5 maja 2015

Sytuacja finansowa Miasta Łomża na razie jest stabilna, a budżet na 2015 rok zaplanowano na odpowiednim poziomie - stwierdzili autorzy zakończonego w ratuszu audytu... więcej »

Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi - warsztaty dla osób 50 plus 5 maja 2015

Galeria Arsenał zaprasza na spotkania w ramach cyklu „Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi”. W roku 2015 odbędzie się 6 spotkań. Wszystkie... więcej »

Wyniki konkursu na wkłady własne organizacji pozarządowych do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych 5 maja 2015

Zarząd Województwa Podlaskiego w dniu 5 maja 2015 r. podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych... więcej »

Rusza IV edycja kampanii „SM – Walcz o siebie” 5 maja 2015

Czy biegła księgowa musi biegać? Czy idealnej mamie może zakręcić się w głowie? Życie ze stwardnieniem rozsianym (SM) to nie wyrok. Lecz czy polskie... więcej »

Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej zaczyna pracę w tym sezonie 5 maja 2015

Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej zaczyna pracę w sezonie 2015/2016. Oprócz znanego z ubiegłego roku punktu w bramie Pałacu Branickich turystyczną... więcej »

Przez park na bosaka. Teatr Kwadrat powraca do Białegostoku z kolejnym hitem teatralnym 5 maja 2015

Choć mówią, że ślepa - jaka miłość jest, każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A kiedy uczucie zostaje zalegalizowane i... więcej »

Czesław Śpiewa Solo Act Koncert – koncert charytatywny Czesława Mozila w Białymstoku 5 maja 2015

Już wkrótce – 11 maja 2015 r. o godz. 19 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury (Partner wydarzenia) WOAK Spodki w Białymstoku ul. Rocha 14 – Sala... więcej »

Pieniądze na rozwój organizacji pozarządowych 5 maja 2015

Zarząd Województwa Podlaskiego rozstrzygnął dziś konkurs na wkłady własne organizacji pozarządowych do projektów z funduszy zewnętrznych. więcej »

Rak jajnika. Czy tabu zostało przełamane? 8 maja 2015 r. obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika 5 maja 2015

Nowotwory „kobiece” – rak jajnika, szyjki i trzonu macicy – to te, o których nie przywykliśmy rozmawiać, ani o nie pytać. Niedawna decyzja... więcej »

Wileńska filia UwB pozytywnie oceniona przez litewską komisję akredytacyjną 5 maja 2015

Filia UwB w Wilnie uzyskała akredytację litewskiego Centrum Oceny Jakości Studiów - COJS (odpowiednik PKA). Komisja oceniająca brała pod uwagę 4 kryteria:... więcej »

Majowy weekend na podlaskich drogach – podsumowanie działań podlaskiej policji 5 maja 2015

5 wypadków drogowych, brak ofiar śmiertelnych, 8 osób rannych, 68 kierowców zatrzymanych po alkoholu – to bilans tegorocznego długiego weekendu. więcej »

Kreator miejsc pracy - konkurs dla pracodawców 5 maja 2015

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. więcej »

„Działaj Lokalnie 2015” - dotacje na projekty inicjujące współpracę mieszkańców 5 maja 2015

Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Dział... więcej »

Rekordowa majówka na dwóch kółkach! 5 maja 2015

Podczas długiego weekendu majowego Polacy nie odpoczywali od jazdy na rowerze. Od 1 do 3 maja w ramach sieci wypożyczalni rowerów miejskich dokonali ponad 55 tysięcy... więcej »

I Ogólnopolski Maraton Naukowy "Trendy w rozwoju przedsiębiorczości" 5 maja 2015

I Ogólnopolski Maraton Naukowy "Trendy w rozwoju przedsiębiorczości" maj-grudzień 2015 - to pionierskie przedsięwzięcie dotyczące przedsiębiorczości... więcej »

Będzie strajk w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym 5 maja 2015

Będzie strajk w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Pracownicy placówki w referendum opowiedzieli się za przyłączeniem do... więcej »

II edycja (A)LIVE MUSIC - muzyka pełna emocji, robiona z pasją 5 maja 2015

„Chcemy pokazać, że pośród natłoku jałowej muzyki, jest też taka, która jest pełna emocji, robiona z pasją, która żyje... więcej »

Kolejna kampania Ministerstwa Środowiska z szansą na nagrodę 5 maja 2015

„Dom, który dla mnie oszczędza” to kampania Ministerstwa Środowiska, która została nominowana w konkursie Kampania Społeczna Roku 2014 w dwóch... więcej »

Borys Budka nowym ministrem sprawiedliwości 5 maja 2015

Na wniosek premier Ewy Kopacz prezydent Bronisław Komorowski powołał Borysa Budkę na stanowisko ministra sprawiedliwości. Borys Budka zastąpi Cezarego Grabarczyka,... więcej »

Nabór na warsztaty filmowe dla seniorów: „Scena z mojego życia” 5 maja 2015

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” zapraszają na kolejną odsłonę akcji FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! W dniach 22 – 24 maja zaprasza... więcej »

Ameryka Północna w cyklu "Ciekawi świata" 5 maja 2015

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Paula i Maciej Sawiccy zapraszają na spotkanie w ramach cyklu "Ciekawi Świata" - Ameryka Północna/USA, które odbędzie... więcej »

Koncert oratoryjny z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej 5 maja 2015

OiFP zaprasza do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościelnej 2 na Koncert oratoryjny z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej,... więcej »

Dzień z odnawialnymi źródłami energii 5 maja 2015

Wysokie ceny tradycyjnych źródeł energii i stale rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że wielu właścicieli domów jednorodzinnych... więcej »

Armenia 2015 - misja gospodarcza firm polskich do Armenii 5 maja 2015

W dniach: 07 – 10 czerwca 2015 roku polskie firmy mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Armenii. W trakcie misji firm polskich do Armenii odbędą się... więcej »

Majowe Środy Literackie w Książnicy Podlaskiej 5 maja 2015

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkania z cyklu Środy Literackie. więcej »

Poznaj swojego sąsiada – Białystok z perspektywy imigranta 5 maja 2015

Myśląc o zjawisku migracji, wielu ludzi koncentruje się przede wszystkim na tym, jak jest ono oceniane przez mieszkańców danego kraju lub miasta. Autorzy kampanii... więcej »

12345678910