Dodana: 13 październik 2017 09:30

Zmodyfikowana: 13 październik 2017 09:38

Podróbki nie trafią na białostocki bazar

W wyniku ostatnich kontroli przesyłek kurierskich funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechwycili 2000 podrabianych wkładów do maszynek do golenia bezprawnie oznaczonych znakami znanej marki.

Ilustracja do artykułu KAS_2017.10.13.2.jpg

Podczas kontroli paczek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Białymstoku ujawnili przesyłkę zawierającą 2000 wkładów do maszynek do golenia opatrzonych zastrzeżonymi znakami znanej światowej marki.

Ponieważ jakość wykonania oraz wygląd towaru mógł świadczyć o oszustwie mundurowi zarekwirowali paczkę i poinformowali o zatrzymaniu przedstawiciela firmy – właściciela praw do chronionych znaków. Producent po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdził, że zatrzymane wkłady to podróbki i złożył wniosek o ściganie i ukaranie osób naruszających prawo.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podrobione wkłady do maszynek miały trafić do sprzedaży jako oryginały na jeden z białostockich bazarów. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Za: KAS

facebook