Dodana: 24 wrzesień 2018 10:47

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2018 17:17

Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej

W niedzielę, 23 września marszałek Jerzy Leszczyński wziął udział koncercie inaugurującym obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i otwarciu zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej.

Ilustracja do artykułu glowna turośń kościelna (14).JPG

Marszałek Jerzy Leszczyński wręczył wójtowi Turośni Kościelnej Grzegorzowi Jakuciowi - okolicznościową plakietkę – replikę kafla z 1928 roku, przedstawiającą Orła Piastowskiego, którego oryginał z 1928 roku znajduje się w zbiorach Muzeum Podlaskiego. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 20-lecia istnienia samorządu wójt otrzymał też od marszałka plakat wydany przez samorząd województwa, przedstawiający Marszałka Józefa Piłsudskiego z jednym z jego przemówień.

Jerzy Leszczyński w swoim przemówieniu podkreślił dobrą wspólpracę między samorządem gminy a województwa.

- Staramy się po gospodarsku, równomiernie te środki do wszystkich kierować i cieszę się, że gmina Turośń Kościelna tak aktywnie je wykorzystuje – podkreślił marszałek Leszczyński. I dodał: - Wystarczy wspomnieć tu o odnawialnych źródłach energii w gminie czy o bodaj najważniejszej inwestycji – budowanej drodze z Białegostoku do Łap, która jest chyba największym sukcesem samorządu obecnej kadencji.

Grzegorz Jakuć podkreślił, że rocznica odzyskania niepodległości to też okazja by sobie przypomnieć, jak cenna, ale i krucha bywała nasza wolność: - Jak musiało żyć prawie pięć pokoleń naszych przodków aby nie zatracić swojej polskości. Jak mówił marszałek Józef Piłsudski: „niepodległość nie jest nam dana, jest zadana. Dbajmy o nią i starajmy się robić wszystko na poziomie tym najniższym by już nigdy jej nie utracić”.

W niedzielę zainaugurowano też nową salę widowiskową w dawnym budynku remizo – świetlicy, którą otwarto w 1992 roku (po pięcioletniej budowie), a która przez lata służyła lokalnej społeczności.

(mk)

 

facebook