Dodana: 9 listopad 2017 12:15

Zmodyfikowana: 9 listopad 2017 12:15

Suwałki. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza

W tym roku Kongres nosi tytuł „FOOD, INDUSTRY, LIFE” i poświęcony jest branży rolno-spożywczej. W ramach wydarzenia omówione zostaną m.in. perspektywy jej rozwoju, najważniejsze problemy, źródła finansowania B+R, zasady prowadzenia działalności gospodarczej z Litwą, Białorusią, Rosją w obszarze rolno-spożywczym, a także wiele innych zagadnień. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza odbędzie się w dniach 9 – 10 listopada 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.

Ilustracja do artykułu forum-biznesowe-pogranicza.jpg

Odbędą się też m.in. panele dyskusyjne, prelekcje, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Europejskiej Sieci Współpracy (Enterprise Europe Network) oraz staną stoiska wystawiennicze dla firm i instytucji.
Patronat honorowy nad Forum sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Forum Biznesowe Pogranicza to realna szansa na zwiększenie potencjału branży rolno-spożywczej w regionie Polski północno-wschodniej.

 

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie kongresowe, którego celem jest zgromadzenie ekspertów, przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji okołobiznesowych, przedstawicieli rządów oraz samorządowców i zagranicznych partnerów Suwałk pochodzących z Litwy, Białorusi i Rosji. Wszystko po to aby wspólnie pochylić się nad problematyką wiodących branż w regionie północno-wschodniej Polski, a także w regionie całego pogranicza z Litwą, Białorusią i Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. To również okazja do rozpoczęcia dyskusji nt. barier związanych ze współpracą w regionie pogranicza oraz do nawiązania współpracy biznesowej w ramach transgranicznego partnerstwa.

Ubiegłoroczna ( pierwsza) edycja Forum  dotyczyła branży drzewno - meblarskiej.

Więcej informacji na stronie: www.forumpogranicza.pl

facebook