Dodana: 11 styczeń 2018 10:57

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2018 10:57

Podlaska spółka „Lech” zwiększa produkcję i szuka pracowników

Spółka Lech – Garmażeria Staropolska planuje na najbliższy rok dalszy wzrost produkcji i rozwój sieci sprzedaży. W związku z tym firma zwiększa zatrudnienie i szuka pracowników.

Ilustracja do artykułu Lech-sklep3.jpg

Producent regionalnej garmażerki chce zatrudnić kilkanaście osób – sprzedawców w swoich sklepach firmowych, garmażerów i wykrawaczy. Okazuje się, że nie jest to prosta sprawa, bo na podlaskim rynku brakuje fachowców w tych zawodach.

- Mimo, że w regionie są szkoły zawodowe, przygotowujące przyszłe kadry dla branży gastronomicznej, problemem jest zatrzymanie tych młodych ludzi w kraju – wyjazdy zagraniczne są dla nich nadal atrakcyjna alternatywą - mówi Adam Zwolan, członek zarządu spółki. – Dlatego naszą ofertę pracy dostosowujemy do tej sytuacji: doświadczenie jest oczywiście mile widziane, szczególnie w sprzedaży, ale nie jest niezbędne. Nie wymagamy specjalistycznego wykształcenia – oferujemy możliwość doszkolenia umiejętności kandydatów lub naukę od podstaw. Wystarczy zaangażowanie i chęć do pracy.

Pracownicy poszukiwani są ze względu na planowane zwiększanie produkcji garmażerii, otwarcie nowych sklepów firmowych i rozwój usług cateringowych.

- Po okresie próbnym, kandydaci mogą liczyć na stabilną pracę w rozwojowej, rodzinnej firmie, jednej z większych tego typu w regionie – zachęca Adam Zwolan. - Oferujemy naprawdę dobre warunki - możliwość przyuczenia do zawodu, szkolenia, atrakcyjne wynagrodzenie, umowę o pracę na jedną zmianę. W sklepach firmowych istnieje konieczność pracy na dwie zmiany, ale tutaj zaletą jest elastyczny czas pracy.

M.in. z myślą o przyszłych kadrach Lech od lat współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych im. Władysława Andersa w Białymstoku.

- Zapewniamy praktyki uczniom tej szkoły, od trwających kilka tygodni do kilkumiesięcznych lub praktyki wakacyjne – dodaje przedstawiciel firmy. - Młodzież otrzymuje możliwość pracy na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach, a także szansę poznania praktycznej strony zawodu pod okiem doświadczonych pracowników. Po ukończeniu nauki, ci, którzy sprawdzili się podczas praktyk i są zdecydowani na pracę u nas, mogą liczyć na zatrudnienie. Najzdolniejszej młodzieży firma funduje stypendia.

______________________________________ 

Lech - Garmażeria Staropolska w Białymstoku to znany na rynku podlaskim i polskim producent delikatesowych wyrobów regionalnych i tradycyjnych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Spółka sprzedaje swoje wyroby za pośrednictwem sieci pięciu sklepów firmowych w Białymstoku, a także w innych sklepach na Podlasiu i w największych miastach Polski. Firma stawia nie tylko na produkcję wysokiej jakości, ale też na produkty ekologiczne i dietetyczne, wprowadzane na rynek jako linie naturalne, które trafiają m.in. do sieci marketów z ekologiczną żywnością. W skład spółki Lech - Garmażeria Staropolska wchodzi też zakład produkcji octu spirytusowego „Octownia Białystok” oraz Lech - Gościnny Dom, zajmujący się organizacją imprez okolicznościowych i cateringiem. W sumie spółka zatrudnia ok. 120 osób. W ubiegłym roku firma wypracowała ok. 20 mln zł przychodów.

facebook