Dodana: 8 czerwiec 2016 09:49

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2016 09:49

„Pola Nadziei” po raz szósty. Podsumowanie tegorocznej odsłony

Niespełna osiem miesięcy temu zainaugurowano kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”. Jej regionalnym koordynatorem jest jak co roku Fundacja „Pomóż Im”, która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Ilustracja do artykułu tulips-1083572_960_720.jpg

- W czwartek, 9 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku będziemy mogli pochwalić się rezultatami naszych wspólnych działań oraz serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu  – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

 

Podsumowanie kampanii w białostockim WOAK-u rozpocznie się o godzinie 10. Poprowadzi je Magdalena Gołaszewska. W pierwszej części spotkania wystąpią uczestnicy Pól Nadziei, między innymi zespoły ze szkół i przedszkoli uczestniczących w kwestach oraz wokalistka Martyna Tober.

 

W trakcie trwania części artystycznej będzie możliwość obejrzenia wszystkich prac nadesłanych w konkursach oraz odbiór podziękowań za uczestnictwo w tegorocznej kampanii „Pola Nadziei”. Po występach organizatorzy przedstawią podsumowanie zbiórek oraz wręczą nagrody i wyróżnienia najaktywniejszym uczestnikom.

 

„Pola Nadziei” to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

 

- W kończącej się właśnie, 6 już edycji kampanii współpracowało z nami aż 140 instytucji. Szkoły, przedszkola oraz wielu wolontariuszy. Odbyły się liczne imprezy towarzyszące takie jak turniej szachowy podczas ferii zimowych czy jarmark bożonarodzeniowy. Oczywiście trzonem tegorocznej edycji, wzorem lat ubiegłych były „Żonkilowe Kwesty”, podczas których w zamian za symboliczne wsparcie finansowe, wolontariusze rozdawali darczyńcom kwiaty posadzone przez wiele organizacji specjalnie na tę okazję – podsumował Arnold Sobolewski

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook