Region i Gospodarka

 • Rekonstrukcja Bitwy Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-08-16 14:50:56

  19 sierpnia br. (niedziela) w centrum Białegostoku zaprezentowana zostanie rekonstrukcja, nawiązująca do epizodów wydarzenia, które w historii zapisało się pod mianem „bitwy białostockiej”.

 • Kilkuset pasjonatów jazdy na jednośladach wzięło udział w odbywającej się na trasie Drohiczyn Siemiatycze paradzie motocykli

  Miniaturka artykułu
  2018-08-16 10:10:23

  To wydarzenie odbywa się od kilku lat, a zostało zapoczątkowane z okazji 500-lecia województwa podlaskiego. Wtedy to pierwszy raz kilkuset pasjonatów przejechało z Drohiczyna do Siemiatycz. W tegorocznej paradzie wziął udział m.in. wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno.

 • Inscenizacja walk o Nowogród

  Miniaturka artykułu
  2018-08-16 10:02:14

  Gmina Nowogród i Województwo Podlaskie zapraszają 19 sierpnia o godz. 17.30 na "Inscenizację walk o Nowogród". W tym roku widowisko odbędzie się przy Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie.

 • Białystok pamięta o dawnych mieszkańcach

  Miniaturka artykułu
  2018-08-16 08:30:39

  16 sierpnia pod Pomnikiem Bohaterów Getta na placu im. Mordechaja Tenenbauma w Białymstoku odbyły się główne uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Powstania w Getcie Białostockim i likwidacji getta. Wcześniej włodarze miasta i regionu, samorządowcy, mieszkańcy, a także goście z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wielkiej Synagogi i zapalili znicze w miejscu bramy wjazdowej do getta na rogu I. Malmeda i H. Białówny. Zarząd województwa podczas uroczystości reprezentował wicemarszałek Maciej Żywno.

 • Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-08-15 20:09:59

  Uroczyste nabożeństwa, apel przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, piknik rodzinny i transmisja widowiska „Wolność we krwi” – w Białymstoku trwają wojewódzkie obchody święta Wojska Polskiego. W oficjalnej części uroczystości udział wzięli m.in. główni organizatorzy wydarzenia - Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Dowódca Garnizonu Białystok płk Rafał Tadeusz Lis.

 • W Kościele Katolickim dziś Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  Miniaturka artykułu
  2018-08-15 13:53:28

  15 sierpnia to nie tylko święto Wojska Polskiego, ten dzień jest wielkim świętem w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego . Właśnie dziś obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej.

 • Święto Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim. Nadanie patentu oficerskiego ks. kan. Marianowi Wyszkowskiemu

  Miniaturka artykułu
  2018-08-15 12:28:05

  Głównym punktem obchodów święta Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim było uroczyste nabożeństwo w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przed mszą św. przy udziale parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli Wojska Polskiego i służb mundurowych decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy został nadany stopień podporucznika budowniczemu parafii i jej pierwszemu proboszczowi ks. kan. Marianowi Wyszkowskiemu . Samorząd województwa podlaskiego, podczas uroczystości reprezentował marszałek Jerzy Leszczyński.

 • Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-08-15 09:30:22

  Na wspólne obchody Święta Wojska Polskiego zapraszają: Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Dowódca Garnizonu Białystok płk Rafał Tadeusz Lis, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

 • Wierni w drodze na św. Górę Grabarkę

  Miniaturka artykułu
  2018-08-14 12:10:05

  W najbliższy weekend, 18-19 sierpnia, prawosławni wierni z Białegostoku, regionu i innych części Polski, spotkają się na św. Górze Grabarce by wspólnie uczestniczyć w święcie Przemienienia Pańskiego. Uruchomiono specjalne pociągi.

 • Tornistry i przybory szkolne pilnie potrzebne. Fundacja „Pomóż Im” organizuje już po raz czwarty akcję „Wyprawkę od serca”

  Miniaturka artykułu
  2018-08-14 12:00:01

  Ale potrzebne jest w zasadzie wszystko, z czego na co dzień korzystają uczniowie – kredki, ołówki, długopisy, piórniki, zeszyty, materiały plastyczne i oczywiście plecaki. Fundacja „Pomóż Im” po raz kolejny prosi o pomoc w skompletowaniu ”Wyprawki od serca”. Przybory szkolne trafią do podopiecznych i rodzeństwa Domowego Hospicjum dla Dzieci.

facebook