Lipiec 2014

 

 

Atlantyda Pogranicza

Sejny, 1 lipca 2014

organizator: Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"

miejsce: Dom Pogranicza, MCD Krasnogruda

tel. 87 565-03-69, 87 516-21-89

e-mail: ksenija@pogranicze.sejny.pl, centrum@pogranicze.sejny.pl

www.pogranicze.sejny.pl

Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy. Program współpracy Polska, Litwa, Rosja – kontynuacja programu W wyniku partnerskiej współpracy w ramach projektu stworzony zostanie szlak kulturowy „Atlantyda Pogranicza”: Krasnogruda-Sejny, Kiejdany, Kaliningrad, jako pierwszy, pionierski odcinek Europejskiego Szlaku Dialogu. Szlak kulturowy podkreśli kulturowe, przyrodnicze, historyczne i ekonomiczne dziedzictwo regionów przygranicznych w trzech krajach. Zostanie on zbudowany wokół losów i biografii pisarzy i poetów związanych z danym punktem trasy. Ich osobiste przeżycia będą służyć jako wprowadzenie do historii regionu, z którego pochodzą. Planujemy 3 spotkania wspólne, w których wezmą udział wszystkie zespoły. Odbędą się one w Krasnogrudzie, Kiejdanach i Kaliningradzie i będą miały formę warsztatów edukacyjno-artystycznych.

 

 

Lato w Pograniczu

Sejny, 1 lipca 2014

organizator: Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"

miejsce: Biała Synagoga, MCD Krasnogruda

tel. 87 516-21-89

e-mail: michal@pogranicze.sejny.pl, centrum@pogranicze.sejny.pl

www.pogranicze.sejny.pl
Cykl prezentacji, koncertów, spektakli teatralnych prezentujący dorobek pracowni artystycznych Pogranicza, (trwający od końca czerwca do ostatniego dnia sierpnia) w czterech przestrzeniach – w Białej Synagodze, Spółdzielni Jazzowej i Domu Pogranicza w Sejnach oraz w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, prezentacje spektaklu pt: „Kroniki sejneńskie”, cykl koncertów w ramach Spółdzielni Jazzowej, program „Camera Pro Classica”, prezentacje filmowe z cyklu „Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza”, prezentacje zapisu filmowego „Doliny Issy”, Sejneńskie Spotkania z Nauką, wystawy.


„Wakacje z KOKiS” – warsztaty artystyczne

Augustów, 2 lipca 2014

organizator: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

tel. 86 278-22-21

e-mail: kokis@kolno.home.pl

http://kokis.kolno.home.pl

Dni Czarnej Białostockiej

Czarna Białostocka, 4 lipca 2014

organizator: Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

miejsce: teren miasta

tel. 85 710-16-67

e-mail: dk@serczer.pl

www.czarnabialostocka.pl
W trakcie obchodów przewidziano szereg imprez towarzyszących na terenie miasta. Nie zabraknie dobrej muzyki, koncertów, wystaw, pokazów, konkursów i możliwości wspólnej zabawy.


O Podlaską Szyszkę. Siemiatycze 2014

Siemiatycze, 4 lipca 2014

organizator: Urząd Miasta Siemiatycze

miejsce: hala widowiskowo-sportowa, ul. Świętojańska 25

tel. Siemiatycki Ośrodek Kultury - tel. 85 655-25-54, 85 656-58-00

e-mail: sok@zetobi.com.pl, urzad@siemiatycze-um.com.pl

www.sok.net.pl, www.siemiatycze-um.com.pl
XII Międzynarodowy i XVI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Podlaską Szyszkę Siemiatycze 2014 Jubileusz XXX-lecia ZPiT Małe Podlasie W polskim nieprofesjonalnym ruchu artystycznym pojawiło się w 1994 roku nowe zjawisko. Jest nim organizacja imprez o formule turnieju, na których pary taneczne prezentują swoje umiejętności w tańcach polskich. Przedmiotem rywalizacji są te tańce polskie, które w przeszłości stały się popularne na terenie całego kraju i były chętnie tańczone przez różne warstwy społeczne, przez co zyskały nazwę polskich tańców narodowych.

 

VIII Wystawa poplenerowa absolwentów Sztuk Plastycznych w Supraślu

Supraśl, 5 lipca 2014, godz. 18:00

organizator: Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu

miejsce: Supraśl

tel. 85 718-35-10

e-mail: ckirsuprasl@wp.pl

www.ckirsuprasl.com
Inicjatorką i komisarzem plenerowych spotkań w Supraślu jest Anna Kaczor z Wejherowa.W organizację plenerów włączyły się Janina Knap z Warszawy i Joanna Błońska z Sokołowa Podlaskiego - absolwentki Liceum Plastycznego w Supraślu. "Absolwenci Państwowego Liceum Plastycznego w Supraślu zapraszają do Centrum Kultury w Supraślu na otwarcie wystawy „Absolwenci i goście” związanej z plenerami organizowanymi od siedmiu lat w Supraślu. Niezwykłość tych plenerów jest w tym, iż organizatorzy (absolwenci) nie są już ludźmi młodymi (1974r. i młodsi) pochodzą z różnych stron Polski(Wejherowo, Warszawa, Sokołów Podl., Chełm, Gdańsk) a mimo tych obiektywnych trudności mają w sobie pragnienie spotykania się w tym właśnie miejscu. Młodzież była podmiotem, wszechstronne wykształcenie mimo profilu plastycznego, zainteresowanie młodzieżą, koła zainteresowań no i oczywiście troska i zainteresowanie poszczególnymi uczniami ich problemami, radościami. Nie sposób o tym zapomnieć. To wszystko uczyło i budowało relacje między uczniami, wytworzyły przyjaźnie które przetrwały lata. Nie sposób też nie wspomnieć o samym miasteczku – Supraślu, pięknie położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.


Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych „W poszukiwaniu folkloru”

Czarna Białostocka, 6 lipca 2014

organizator: Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

miejsce: Plac Miejski

tel. 85 710-16-67

e-mail: dk@serczer.pl

www.czarnabialostocka.pl

Prezentacje kapel ludowych i zespołów folklorystycznych z Województwa Podlaskiego. Celem imprezy jest wspieranie rozwoju tradycji lokalnych, autentycznego muzykowania, gwary, tańca i rzemiosła oraz zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń.


Smaki Podlasia

Osowicze, 6 lipca 2014, godz. 9:00

organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku - Ratusz

miejsce: Białostockie Muzeum Wsi

tel. 85 742-14-73

e-mail: muzeum@muzeum.bialystok.pl

www.muzeum.bialystok.pl

Festyn w skansenie ma na celu zaprezentowanie regionalnych potraw przez osoby prywatne i firmy zajmujące się działalnością gastronomiczną. Uczestnicy festynu będą mieli możliwość ich degustacji oraz zakupu. Podczas festynu odbędą się pokazy wędzenia wędlin w wędzarni, tłoczenia oleju lnianego w drewnianej prasie, pokaz wypieku sękacza, pokaz działania leśnej bimbrowni. Niezwykle istotnym działaniem mającym na celu promocję festynu i regionalnych kulinariów będzie konkurs na najsmaczniejszą potrawę z tradycyjnej kuchni podlaskiej. W trakcie festynu na scenie będą występować zespoły folklorystyczne z regionu prezentujące podlaski folklor muzyczny.


Festyn: Dni Rutek. Impreza rodzinno-integracyjna

Rutki Kossaki, 6 lipca 2014, godz. 9:00

organizator: Dom Kultury w Rutkach-Kossakach

miejsce: Rutki-Kossaki

tel. 86 270-10-41

e-mail: swrutki@wp.pl

www.gminarutki.pl
Festyn, impreza plenerowa zorganizowana dla mieszkańców gminy i gości, przewidziane stoiska gastronomiczne z potrawami regionalnymi, plac zabaw dla dzieci, zabawa taneczna oraz występy zespołów folklorystycznych.


Koncert Polskiego Chóru Pokoju

Czarna Białostocka, 6 lipca 2014, godz. 13:00

organizator: Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

miejsce: Kościół pw. Świętej Rodziny ul. Czajkowskiego

tel. 85 710-16-67

e-mail: dk@serczer.pl

www.czarnabialostocka.pl
W ramach imprez towarzyszących obchodom Dni Czarnej Białostockiej w kościele coroczny koncert Polskiego Chóru Pokoju. W programie pieśni patriotyczne, utwory kompozytorów polskich w wykonaniu śpiewaków narodowości polskiej z poza granic naszego kraju.


Wakacyjna Akcja Lato 2014

Mońki, 8 lipca 2014, godz. 10:00

organizator: Moniecki Ośrodek Kultury

miejsce: place zabaw w Mońkach

tel. 85 716-24-64

e-mail: mok@post.pl

www.kulturamonki.pl
Wakacyjna Akcja Lato 2014 cyklu osiedlowych mini festynów jest imprezą dla dzieci, które spędzają wakacje w domu. Zajęcia organizowane przez MOK są w pełni nieodpłatne. Podczas Wakacyjnej Akcji Lato instruktorzy z Monieckiego Ośrodka Kultury przygotowują różnego rodzaju, zabawy, konkursy, zajęcia rekreacyjno - sportowe, warsztaty plastyczne i taneczne dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Zakończeniem i podsumowaniem całej akcji jest wycieczka integracyjna z ogniskiem i kiełbaskami.

 

Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej – wystawa pokonkursowa

Białystok, 8 lipca - 6 września 2014

organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

miejsce: WOAK Białystok, Galeria Spodki, ul. św. Rocha 14

tel. 85 740-37-15
e-mail: galeria@woak.bialystok.pl
www.woak.bialystok.pl
Zadanie ma na celu popularyzację nieprofesjonalnej twórczości plastycznej w województwie podlaskim. Na wystawie zaprezentujemy najciekawsze prace plastyków amatorów zamieszkałych w województwie podlaskim, które będzie można oglądać przez całe wakacje. Dodatkowo w czasie wystawy każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszą, jego zdaniem pracę.

 

VII Ogólnopolski Plener Fotograficzny

Czarna Białostocka, 10 lipca 2014

organizator: Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

miejsce: Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie

tel. 85 710-16-67

e-mail: crl@czarnabialostocka.pl, dk@serczer.pl

www.czarnabialostocka.pl
Przez kilka dni grupa fotografików utrwala w kadrze najpiękniejsze miejsca w okolicy i upływający czas. Efekty Pleneru można oglądać w październiku podczas wystawy w Domu Kultury.


Suwałki Blues Festival 2014

Suwałki, 10 lipca 2014

organizator: Urząd Miejski w Suwałkach

tel. 87 562-80-00

e-mail: org@um.suwalki.pl

http://www.um.suwalki.pl
Jedna z największych imprez w regionie o charakterze bluesowym.


II Kolneńska Biesiada Seniorów

Kolno, 12 lipca 2014

organizator: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

miejsce: Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

tel. 86 278-22-21

e-mail: kokis@kolno.home.pl

http://kokis.kolno.home.pl
Prezentacje artystyczne seniorów.


Dni Czyżewa

Czyżew, 13 lipca 2014

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie

miejsce: Stadion Miejski, ul. Zarzecze w Czyżewie

tel. 86 275-52-69

e-mail: kulczyzew@op.pl

www.gokczyzew.pl
Cel: integracja i rekreacja uczestników i publiczności - adresaci: mieszkańcy gminy Czyżew oraz całego regionu, jak też zaproszeni goście - wystawa artystyczna, zabawy dla dzieci (urządzenia rekreacyjne, teatrzyk) - występy artystyczne dzieci i młodzieży z GOK-u oraz zaproszonych grup artystycznych - koncert „gwiazd” - dyskoteka z udziałem miejscowych zespołów - rozstrzygnięcie plebiscytu „Najlepsi w Gminie” - stoiska handlowe: gastronomia, zabawki, potrawy regionalne.


XVI Dni Trzciannego, X Przegląd Rękodzieła i Twórczości Ludowej Podlasia

Trzcianne, 13 lipca 2014, godz. 9:30

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem

miejsce: Trzcianne, ul. 3 Maja 9, plac przed Gimnazjum

tel. 85 738-50-56 w. 23

e-mail: gok@trzcianne.pl

www.trzcianne.pl
Po raz szesnasty w lipcu organizowana jest impreza plenerowa „Dni Trzciannego”. Rozpoczęcie imprezy nastąpi mszą świętą o godzinie 9:30 w kościele parafialnym w Trzciannem. Bezpośrednio po mszy zaproszeni goście i mieszkańcy gminy przy wtórze orkiestry dętej udadzą się na miejsce imprezy. Imprezę zakończy występ „gwiazdy wieczoru”. Imprezie towarzyszyć będą stoiska z festynowymi gadżetami, gastronomiczne oraz rękodziełem i sztuką ludową. Przegląd Rękodzieła i Twórczości Ludowej Podlasia od kilku lat towarzyszy imprezie „Dni Trzciannego”. W tym dniu na stoiskach prezentują swoje wyroby rzeźbiarze, malarze, koronczarki, hafciarki, plecionkarze i inni twórcy ludowi i rękodzielnicy.


XXII Turoślańskie Prezentacje Kulturalne

Turośl, 13 lipca 2014, godz. 14:00

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Turośli

miejsce: boisko szkolne w Turośli

tel. 86 278-61-32

e-mail: gok@turosl.pl

www.turosl.pl
Impreza plenerowa prezentująca dorobek artystyczny zespołów śpiewaczych, kapel i gawędziarzy ludowych, a więc przepiękna kultura kurpiowska. Występują także grupy młodzieżowe z kół zainteresowań, działające przy GOK w Turośli. Poza zespołami folklorystycznymi prezentują się również zespoły i artyści z różnych regionów Polski. Imprezie towarzyszy kiermasz sztuki ludowej, degustacja potraw regionalnych, konkursy sportowo – rekreacyjne dla publiczności. Głównym celem imprezy jest rozwijanie i przybliżenie mieszkańcom naszego regionu wrażliwości dziedzictwa kulturowego, jego ochrona oraz utrwalanie poczucia bliskości przez świadomość tożsamości kulturowej. Kulturę ludową trzeba chronić, pielęgnować i przekazywać młodym pokoleniom, ponieważ stanowi to „kapitał” do rozwoju gospodarczego gminy i zachowania tożsamości narodowej. Każda edycja imprezy jest wzbogacana o elementy kultur mało znanych w naszym środowisku, celem uatrakcyjnienia imprezy oraz zapoznania i zaprezentowania społeczeństwu różnorodności kultur. Impreza adresowana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”

Gródek, 18 lipca 2014

organizator: Urząd Gminy Gródek

tel. 85 718-01-36, 85 718-06-64

e-mail: info@grodek.pl

www.grodek.pl
Festiwal Muzyki Młodej Białorusi, organizowany przez Białoruskie Zrzeszenie Studentów, odbywa się na leśnej polanie Boryk w pobliżu miejscowości Gródek. Impreza odbywa się w lipcu i twa 2 dni. Pierwszego dnia odbywa się koncert młodych zespołów białoruskich walczących o nagrody. Drugiego dnia odbywają się koncerty zaproszonych gwiazd polskiej i białoruskiej sceny rockowej.


Dni Moniek

Mońki, 19 lipca 2014, godz. 10:00

organizator: Moniecki Ośrodek Kultury

miejsce: amfiteatr miejski

tel. 85 716-24-64

e-mail: mok@post.pl

www.kulturamonki.pl
Dni Moniek to dwudniowa impreza plenerowa, która ma miejsce w Amfiteatrze Miejskim przy Al. Niepodległości. Jest to największe wydarzenie kulturalne w całym powiecie monieckim, w którym uczestniczy kilka tysięcy widzów. Podczas trwania imprezy można odwiedzić różnego rodzaju stoiska wystawowe, na których sprzedawane są zabawki, słodycze, kosze wiklinowe, obrazy, rzeźby z drewna itp. Dla najmłodszych przygotowane są różnego rodzaju trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, zamki oraz ogrom innych atrakcji.

 

VI Siemiatycki Przegląd Kapel

Siemiatycze, 20 lipca 2014

organizator: Urząd Miasta Siemiatycze

miejsce: amfiteatr nad zalewem, ul. Grodzieńska

tel. Siemiatycki Ośrodek Kultury - tel. 85 655-25-54, 85 656-58-00

e-mail: sok@zetobi.com.pl, urzad@siemiatycze-um.com.pl

www.sok.net.pl, www.siemiatycze-um.com.pl
Celem przeglądu jest prezentacja i pielęgnacja tradycji ludowej pieśni i muzyki, z uwzględnieniem autentycznego repertuaru i sposobów wykonania, istotne jest też zachowanie lokalnej gwary, tradycyjnego ubioru, składu kapeli właściwych dla własnego regionu, zapoznanie się z wartościami folkloru z różnych rejonów Polski, popularyzacja dorobku zespołów i ich repertuaru.


Dni Ziemi Juchnowieckiej 2014

Juchnowiec, 20-27 lipca 2014

organizator: Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym

miejsce: gmina Juchnowiec Kościelny

tel. 85 719-60-56

e-mail: ok.juchno@wp.pl

www.okjuchnowiec.pl

Cykl imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym odbywających się w różnych miejscowościach gminy. Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczynają się w Złotnikach, kończą się 27 lipca wielkim festynem na stadionie w Juchnowcu Dolnym.

 

V Dni Rajgrodu

Rajgród, 20 lipca 2014

organizator: Urząd Miejski w Rajgrodzie

miejsce: Góra Zamkowa w Rajgrodzie

tel. 86 272-16-24

e-mail: 20000018@pro.onet.pl

http://epodlasie.wipb.pl/biptest/um_rajgrod
Impreza kulturalno sportowa skierowana do mieszkańców Rajgrodu i turystów.


Festyn integracyjny

Wąsosz, 20 lipca 2014, godz. 12:00

organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wąsoszu

miejsce: boisko przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu

tel. 86 273-10-37

e-mail: gok3@o2.pl
Celem imprezy jest integracja rodzin z różnych środowisk. Impreza adresowana jest do mieszkańców Gminy Wąsosz oraz gmin sąsiednich. W programie: liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych (urządzenia rekreacyjne, gry, zabawy i konkursy), występy artystyczne,  pokazy, warsztaty rękodzieła, koncert "Gwiazdy Wieczoru", zabawa ludowa.

 

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”

Białystok i woj. podlaskie, 22-27 lipca 2014

organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

miejsce: plac przy Ratuszu, woj. podlaskie

e-mail: pok-festiwal@woak.bialystok.pl
tel. 85 740-37-22

www.oktawa.woak.bialystok.pl
Festiwal prezentuje kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim mniejszościami. Ambicją organizatorów jest to, aby w trakcie festiwalu zaprezentować artystyczną perfekcję i dokonania twórcze zespołów uprawiających różne gatunki muzyki i sztuki, począwszy od rekonstrukcji muzyki tradycyjnej poprzez folk, jazz, po muzykę klasyczną, programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca, artystycznie opracowane i stylizowane, oraz widowiska muzyczne. Koncerty odbywają się w Białymstoku i w ponad 20 miejscowościach województwa podlaskiego.Białoruski Festiwal Folkowy „Siabrouskaja Biasieda 2014”

Gródek, 26 lipca 2014

organizator: Urząd Gminy Gródek

tel. 85 718-01-36, 85 718-06-64

e-mail: info@grodek.pl

www.grodek.pl
Impreza odbywa się pod koniec lipca na uroczysku Boryk w pobliżu miejscowości Gródek i prezentuje kulturę mniejszości białoruskiej. Podczas imprezy odbywają się występy zespołów z Polski i z Białorusi, prezentacja rękodzieła twórców ludowych gminy Gródek, degustacja potraw regionalnych, liczne konkursy i pokaz sztucznych ogni. Imprezę kończy zabawa ludowa.


Podlaska Oktawa Kultur / Festiwal „Kresowa Przyśpiewka Frywolna”

Czarna Białostocka, 26 lipca 2014

organizator: Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

miejsce: zalew "Czapielówka"

tel. 85 710-16-67

e-mail: dk@serczer.pl

www.czarnabialostocka.pl
Podczas koncertu wystąpią polskie zespoły ludowe z Polski. Zwieńczeniem wieczoru są prezentacje tradycyjnych tańców, najciekawszych narodowych pieśni i obrzędów z różnych regionów świata w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur.


Artystyczne rozmaitości muzyczne w Nurcu-Stacji

Nurzec Stacja, 26 lipca 2014, godz. 16:00

organizator: Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Nurcu Stacji

miejsce: stadion sportowy Nurzec-Stacja, ul. Świerczewskiego

tel. 85 657-50-75

e-mail: gouk.@nurzec-stacja.eu

Głównym celem przedsięwzięcia kulturalnego jest integracja społeczeństwa jak również ożywienie kulturalne i atrakcyjne spędzenie czasu wolnego mieszkańców, podniesienie poziomu artystycznego imprezy w małym środowisku w przede wszystkim promocja małej lecz bogatej kulturowo i krajobrazowo miejscowości Nurzec-Stacja. Program imprezy będzie charakteryzował się różnorodnością, każdy odbiorca miejscowy , z sąsiednich gmin czy turysta będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Planujemy zaprosić kapelę ,która nada charakteru imprezie plenerowej, zespoły muzyczne i taneczne, gwiazdę wieczoru, pokaz sztucznych ogni, prezentację bractwa rycerskiego. Oprócz programu głównego zostaną zorganizowane dodatkowe atrakcje towarzyszące, a mianowicie: wystawę starej fotografii przedstawiającej historię gminy, prezentację prac twórczyń rękodzieła z 3 gmin, konkursy sprawnościowe dla sołectw. stoiska gastronomiczne oraz stoiska pamiątkowe, mini miasteczko urządzeń rekreacyjnych. Całość imprezy zakończy zabawa taneczna pod gwiazdami.

 

20-lecie Szlaku Rękodzieła Ludowego Województwa Podlaskiego Podlaskiego
Czarna Wieś Kościelna, 26-27 lipca 2014, godz. 11.00-17.00
organizator:Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie,Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku,Urząd Marszałkowski Woj. PodlaskiegoP, Urząd Miejski w Czarnej Białostockiej
miejsce: Czarna Wieś Kościelna, Niemczyn
tel.  698 519 658, 509 397438
e-mail: crl@czarnabialostocka.pl, etnografia@muzeum.bialystok.pl
www: www.crl.czarnabialostocka.pl
Impreza w atmosferze etnograficznego pikniku, odbędzie się w pracowniach garncarskich wytwarzających ceramikę siwą w Czarnej Wsi Kościelnej.  Otwarte pracownie gościć będą też twórców z pozostałych miejscowości leżących na szlaku. Rzemieślnicy i artyści ludowi będą prezentować swoją twórczość i zachęcać turystów do odwiedzenia swoich warsztatów w trakcie sezonu. Na imprezie swoje warsztaty promować też będą janowskie tkaczki, pisankarki z Lipska, kowal, łyżkarz.  Turyści mogą spróbować toczenia na kole garncarskim czy tkania na krosnach. Wstęp wolny.

III Międzynarodowy Festiwal Kultura bez granic i IX Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza

Siemiatycze, 27 lipca 2014

organizator: Urząd Miasta Siemiatycze

tel. Siemiatycki Ośrodek Kultury - tel. 85 655-25-54 85 656-58-00

e-mail: sok@zetobi.com.pl, urzad@siemiatycze-um.com.pl

www.sok.net.pl, www.siemiatycze-um.com.pl
Celem festiwalu jest konfrontacja artystycznych zespołów mniejszości narodowych oraz ukazanie przenikania się kultur pogranicza a także prezentacja dorobku twórców ludowych, zarówno w dziedzinie rękodzieła, jak i promowania własnych zdolności i talentów.