Dodana: 23 listopad 2017 14:00

Zmodyfikowana: 23 listopad 2017 14:00

Wiadomo kto podejmie się rewitalizacji byłej łaźni w Suwałkach

To firma ANATEX Sp. z o.o. Białostockie przedsiębiorstwo jako jedyne złożyło swoją ofertę. Urząd Miejski w Suwałkach właśnie rozstrzygnął przetarg na to przedsięwzięcie. ANATEX to firma, która ma doświadczenie w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Jedną z ich inwestycji jest chociażby suwalski Hotel LOFT 1898.

Ilustracja do artykułu łaźnia.jpg

– Jesteśmy właśnie po otwarciu ofert w tym przetargu, a właściwie oferty. W przetargu bowiem wystartowała tylko jedna firma. To przedsiębiorstwo ANATEX Sp. z o.o. z Białegostoku. Oferta tej firmy opiewa na 8 112 433,01 zł. My na ten cel przeznaczyliśmy 6 492 787,08 zł – tłumaczy Czesław Renkiewcz, Prezydent Suwałk – Inwestycję rozkładamy aż na 3 lata jednak musimy się zastanowić czy aby nie powtórzyć tego przetargu. W międzyczasie chcemy też na tę inwestycję pozyskać środki zewnętrzne pochodzące z Unii Europejskiej  – dodaje Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy tylko, że rewitalizacja zabytkowego budynku byłej łaźni, której dotyczy przetarg to element budowy bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza. W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzna – wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji wykonawca zostanie zobowiązany też do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019r.

Za: UM Suwałki
(opr.mk)

facebook