Dodana: 5 styczeń 2018 08:20

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2018 08:20

Ulicami Suwałk przejdzie Orszak Trzech Króli

Po raz 6 ulicami Suwałk w sobotę (6 stycznia), w dniu Święta Objawienia Pańskiego, przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”. Organizatorzy orszaku chcą przypomnieć, że Jezus przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu.

Ilustracja do artykułu 071.jpg

Suwalski Orszak Trzech Króli wyruszy w sobotę o godz. 13.00 sprzed Aquaparku. Pierwsza scena na drodze Orszaku to „Pierwszy grzech”. Inscenizacja kuszenia Ewy odbędzie się na schodach przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Scenę wystawi Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza.

Kolejna scena to „Dwór Heroda”, w której parafianie kościoła pw. Chrystusa Króla będą zapraszali do wszelkich uciech i porzucenia orszaku. Wszystko odbędzie się przy świątyni od strony ul. Buczyńskiego.

Z ulicy Buczyńskiego orszak przejdzie na Plac Marii Konopnickiej do „Gospody”. Tę scenę przygotuje Odział Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak co roku zebrani będą też świadkami „Walki dobra ze złem” pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II, gdzie diabły spróbują zatrzymać wędrujących do stajenki. Scenę przygotują parafianie kościoła pw. Św. Aleksandra.

Finałowa „Stajenka” – muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja to zwycięstwo dobra nad złem. Pasterze i wszyscy wędrujący z Królami pokłonią się Nowonarodzonemu. Tę scenę przygotują członkowie Wspólnoty Parafialnej kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Głównym organizatorem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Suwałkach jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy wsparciu Suwalskiego Ośrodka Kultury.

za: UM Białystok

facebook