Dodana: 12 czerwiec 2018 14:20

Zmodyfikowana: 12 czerwiec 2018 14:20

Budowa ”Trasy Wschodniej” w Suwałkach. Ogłoszono przetarg

Po zerwaniu umowy z warszawską firmą Pribex-Export, która budowała dwa odcinki dróg w ramach tzw. „Trasy Wschodniej” – we wtorek (12 czerwca) Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na budowę drogi łączącej ulice Pułaskiego i Północną (ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego). Firmy swoje oferty mogą składać do 20 lipca.

Ilustracja do artykułu ul.-Rotmistrza-Witolda-Pileckiego.jpg

Miasto Suwałki odstąpiło również od umowy na realizację drugiej inwestycji realizowanej przez tą samą firmę tj. budowę drogi łączącej ulice Sejneńską i Utrata (ul. 100-lecia Niepodległości) z nowym mostem nad Czarną Hańczą i tunelem pod torami kolejowymi. Przetarg na tę budowę zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

 

Odstąpienie od umów dotyczy konkretnie poniższych zamówień, które Miasto Suwałki rozstrzygnęło w 2017 roku:

 

Przebudowa układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 na terenie miasta Suwałki – V etap (odc. od ul. Pułaskiego do ul. Północnej),

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 653 na terenie Miasta Suwałki – III etap (budowa odcinka od ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata z mostem i tunelem pod torami).

Warto przypomnieć, że Władze Suwałk wystąpiły do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku z wnioskiem o wydłużenie rozliczenia dotacji z Unii Europejskiej, które Miasto Suwałki pozyskało na realizację tych dróg. W przypadku tych dwóch odcinków chodzi o kwotę w wysokości ok  25 milionów złotych. Urząd Marszałkowski przychylił się do tego wniosku i wydłużył termin aż do końca sierpnia 2019 roku. Oznacza to, że Miasto Suwałki nie straci unijnej dotacji na budowę.

 

Ostateczny termin zakończenia obu inwestycji ulegnie znacznemu wydłużeniu. Nowi wykonawcy będą musieli wykonać ww. zadania do końca czerwca 2019r.

 

Bez zmian pozostaje natomiast termin zakończenia budowy pozostałych odcinków powstających w ramach tzw. “Trasy Wschodniej”. Modernizacja ulicy Sejneńskiej oraz przebicie ulicy Leśnej do ulicy Utrata zakończy się jeszcze w tym roku.

 

źródło: UM Suwałki

facebook