Dodana: 9 maj 2016 13:12

Zmodyfikowana: 9 maj 2016 13:12

3016 zgłoszeń do loterii „Mój podatek Suwałkom”

2331 zgłoszeń elektronicznych oraz 685 z kuponów, które wrzucono do urn. W sumie 3016 osób powalczy o nagrody w wysokości 30.000 zł w pierwszej loterii „Mój podatek Suwałkom”. Teraz czas na weryfikację zgłoszeń, a losowanie odbędzie się już za tydzień- we wtorek 17 maja.

Ilustracja do artykułu park_konopnickiej.jpg

Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rozpoczęło się 1 marca i trwało do 6 maja 2016 roku. W ostatnich dniach osoby, które chciały wziąć udział w loterii pobiły nawet rekord. 5 maja do loterii zgłosiło się aż 265 osób i była to najwyższa liczba zgłoszeń w ciągu jednego dnia.

Wszyscy, którzy wzięli udział w loterii i spełnią warunki będą mogli wygrać nagrody o łącznej wartości 30.000 zł w tym nagrodą główną – bon zakupowy o wartości 10.000 zł. Kolejna osoba wylosuje bon o wartości 4.000 zł., a następnych osiem osób bony zakupowe o wartości 2.000 zł każdy – wszystkie do zrealizowania w okresie roku w sieci ogólnokrajowych marketów RTV AGD.

Dlaczego miejsce rozliczania podatku rocznego (PIT) jest tak ważne dla miasta ?

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Suwałk to blisko 48%.

Aby rozliczyć PIT w Suwałkach, nie trzeba być tu zameldowanym wystarczy, że mieszka się w Suwałkach i w swoim zeznaniu podatkowym wpisze się suwalski adres. Dla celów podatkowych (PIT) liczy się miejsce zamieszkania. Zameldowanie nie ma znaczenia !!

Wiemy, że w Suwałkach pracują i mieszkają osoby, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam trafia część ich podatku. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia nas wszystkich, nie trafiają do budżetu Suwałk. Rozliczając swój podatek w mieście, w którym mieszkamy współfinansujemy: transport publiczny, edukację dzieci, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, nowe ścieżki rowerowe, budżet obywatelski, rozwój infrastruktury, ochronę zdrowia i inne ważne dziedziny funkcjonowania lokalnej społeczności.

W zabawie oczywiście mogą wziąć też udział te osoby, które już od lat odprowadzają swój podatek do Miasta Suwałki!

Losowanie nagród odbędzie się 17 maja 2016 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego.

ZA: UM Suwałki

facebook