Dodana: 17 kwiecień 2018 09:16

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2018 09:28

XI Festiwal Kultur

Muzyka, taniec, śpiew i… przysmaki prosto z Podlaskiego - już 24 kwietnia br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się XI edycja Festiwalu Kultur. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu ikona.png

- Rozpoczynamy kolejne dziesięciolecie działalności naszego festiwalu. A jest to rok szczególny, w którym świętujemy 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd pokazy rozpoczniemy od prezentacji kultury polskiej.- podkreślają organizatorzy

Na tegorocznym Festiwalu zobaczymy barwne i żywiołowe występy wielu wykonawców reprezentujących bogactwo i różnorodność  kultur naszego regionu, obejrzymy kulturowe stoiska i posmakujemy regionalnych potraw.

Wystąpią zespoły pokazujące piękno i koloryt m. in. kultury polskiej, białoruskiej, ukraińskiej, żydowskiej, tatarskiej. Organizatorzy liczą również na udział litewskiego zespołu z Puńska.
Ideą przyświecająca inicjatorom wydarzenia jest  kształtowanie pozytywnej postawy młodzieży wobec wielokulturowości.

XI edycja festiwalu odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w godzinach 12.00-16.00.

Organizatorzy zapraszają przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców, a także mieszkańców miasta.

Warto dodać, że w 2015r. SP. nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku za organizację Festiwalu Kultur otrzymała I miejsce w ogólnopolskim konkursie ph. Szkoła z tradycją.

 
Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.zaprasza - Impreza odbywa się pod patronatem Zapraszamy na XI edycję Festiwalu Kultur!

facebook