Dodana: 8 marzec 2018 11:30

Zmodyfikowana: 8 marzec 2018 11:51

PATRONAT. Maniacy piłki nożnej, przyjedźcie na Błotną Ligę Mistrzów do Korycina

Marzycie czasem o powrocie do dzieciństwa, gdy taplanie w błocie najczęściej uchodziło „na sucho”? Tęsknicie za dziecięcymi przepychankami na boisku i smakiem zimnej oranżady, pitej po meczach razem z kumplami? Brakuje Wam takich szczerych emocji, poczucia wspólnoty i nieskrępowanej zabawy? Przyjedźcie na Błotną Ligę Mistrzów do Korycina! Piłka nożna w błocie nigdy nie była i nie będzie równie zabawna!

Ilustracja do artykułu swampions_plakat-mini.jpg

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. Od początku mottem BLM jest: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Impreza narodziła się z – organizowanego przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI – Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej w Surażu, a dzięki odbywającym się w Czeremsze dwóm edycjom (2015, 2016), udowodniła uczestnikom i widzom, ze piłka błotna to sport widowiskowy i rozwojowy. Bez wątpienia sukces przedsięwzięcia to także zasługa typowej dla mieszkańców Podlasia otwartości i gościnności, a także unikalnego na światową skalę spotkania pierwotnej natury i pięknej tradycji z nowoczesnym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby.

Błotna Liga Mistrzów powraca!
Trzecia edycja imprezy odbędzie się w terminie 23–24 czerwca 2018 roku w Korycinie. Przewidujemy, że w rozgrywkach weźmie udział około 40 drużyn, które zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej.

Oprócz pucharów i medali dla najlepszych drużyn w obu kategoriach, zostanie także przyznana Nagroda Fair Play oraz Specjalna Nagroda dla najzabawniej ubranej drużyny.

Zgłoś swoją drużynę!
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: swampions@gmail.com (tytuł maila: ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + kraj)

Opłata za udział w rozgrywkach wynosi 120 zł + 100 zł kaucji (zwracanej po rozegraniu meczów grupowych).

Drużyna powinna składać się z minimum 8, maksimum 12 zawodników.
Każda drużyna rozegra minimum 3 mecze grupowe! Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Istnieją jednak dwa wyjątki: ■ kto straci but, opuszcza boisko
■ gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach

Macie pytania? Piszcie: swampionsleague@gmail.com

Organizatorami imprezy są: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI oraz Gmina Korycin.

 

Więcej informacji:
http://www.swampionsleague.com  
http://www.facebook.com/SwampionsLeague

Gwarantujemy, że czysty stąd nie wyjdzie nikt :)!

facebook