Dodana: 26 lipiec 2018 08:48

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2018 08:48

„Notofest – 2 Festiwal Filmowy Suwałki” 27-29 lipca Suwałki

Już w piątek 27 lipca, Suwałki zamienią się w prawdziwe filmowe centrum kultury. Do stolicy Suwalszczyzny zawita „notofest – 2. Festiwal Filmowy Suwałki”. W programie m.in. darmowe pokazy filmowe, spotkania z twórcami, a także filmowe warsztaty – dla początkujących i w formule Masterclass, które poprowadzi sam Krzysztof Zanussi! Festiwal uświetni również uroczysta Gala Finałowa, podczas której poznamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmowego „no to short”. Na Galę zaproszeni są wszyscy goście festiwalu

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Odbywający się w samym sercu Suwalszczyzny „notofest – 2 Festiwal Filmowy Suwałki” to festiwal inny niż wszystkie. Tworzona z pasji do kina przez miłośników, praktyków, zapaleńców i przyjaciół impreza to kameralne i otwarte dla każdego spotkanie z kinem.

Sercem odbywającego się  w weekend 27-29 lipca Festiwalu jest ogólnopolski konkurs filmowy „no to short”. Udział w nim mogli wziąć twórcy, którzy do 15 lipca przysłali swój krótkometrażowy, trwający powyżej 1 min i do 15 min, film fabularny. W czwartek 19 lipca ogłoszono nazwiska szczęśliwych finalistów, ogłoszenie zwycięzców nastąpi natomiast podczas uroczystej Gali Finałowej, w sobotę, 28 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Co ważne – na Galę zaproszeni są wszyscy! Bezpłatne zaproszenia można pobrać przez aplikację lub ze strony festiwalu albo odebrać w Suwalskim Ośrodku Kultury. Podczas Gali zaprezentowane zostaną wszystkie nominowane filmy i odbędzie się głosowanie na nagrodę publiczności. Zaplanowany jest też koncert. 

Ważnym elementem festiwalu są także warsztaty filmowe dla początkujących (od 16 roku życia) organizowane w piątek oraz warsztaty Masterclass, które poprowadzi, sam Krzysztof Zanussi! Podczas warsztatów młodzi ludzie, których pasjonuje film i którzy chcieliby, któregoś dnia spróbować swoich sił i zmierzyć się z X muzą, będą mieli niepowtarzalną okazję zgłębienia jej tajników. Warsztaty obejmują zajęcia z reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej i realizacji dźwięku. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia. Zapisy pod adresami mailowymi: warsztaty@notofest.pl oraz masterclass@notofest.pl. Ilość miejsc ograniczona!

Na gości festiwalu czekają również obowiązkowe pokazy filmowe i spotkania z twórcami, czyli „Małe kino na dużym ekranie” w Suwalskim Ośrodku Kultury i „Plenerowe centrum filmowe” na Placu Marii Konopnickiej i nad Zalewem Arkadia. Na ekranie zabłysną m.in. „Cicha Noc” Piotra Domalewskiego, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego czy „Atak paniki” Pawła Maślony. Filmy i spotkania również dostępne są dla wszystkich! Na pokazy plenerowe oraz projekcje
w Suwalskim Ośrodku Kultury, wstęp jest wolny.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie festiwalu www.notofest.pl, a także w festiwalowej aplikacji, dostępnej w Google Play i App Store. 

Więcej informacji na stronie https://www.notofest.pl/

facebook