Dodana: 9 listopad 2017 14:08

Zmodyfikowana: 9 listopad 2017 14:08

Udekoruj dom, wyślij zdjęcie, zdobądź nagrodę – konkurs „Flagi” w Białymstoku

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości władze Białegostoku zachęcają mieszkańców do dekorowania domów w biało-czerwone barwy. Białostoczanie, którzy wywieszą flagi, mają szansę na otrzymanie upominku. Miejski konkurs trwa do 15 listopada.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Konkurs „Flagi” związany jest z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany jest do mieszkańców Białegostoku.

Zdjęcie przedstawiające miejsce udekorowane biało-czerwoną flagą powinno zostać wykonane w Białymstoku. Może to być np. dom, okno, balkon, taras czy też samochód. Fotografie, na których jest widoczna polska flaga, należy nadsyłać do 15 listopada (do północy) na adres: konkurs@um.bialystok.pl  (temat: Biało-czerwona).
Przesłane fotografie zostaną opublikowane na Facebooku – Wschodzący Białystok.

Jeden uczestnik może przesłać tylko jedno zdjęcie. Do zgłoszenia należy również dołączyć swoje imię i nazwisko. W konkursie przewidziano 100 upominków (niespodzianek). Trafią one do stu pierwszych osób, które prześlą fotografie. Laureaci otrzymają wiadomości o wygranej i sposobie odbioru upominku do 17 listopada. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w regulaminie.

Celem miejskiego konkursu jest promowanie postaw patriotycznych wśród białostoczan i zachęcanie do wywieszania biało-czerwonych flag z okazji Święta Niepodległości – podkreśla zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ostatnich dniach biało-czerwone flagi trafiły do białostoczan, m.in. osób mieszkających na osiedlu Bacieczki, białostockich taksówkarzy, przedszkolaków. Mieszkańcom wręczali je: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz jego zastępcy: Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński.

źródło: UM Białystok

oprac.ak

 

facebook