Dodana: 1 luty 2018 12:35

Zmodyfikowana: 1 luty 2018 12:46

Zaśpiewać na nowo - wieczorne spotkanie ze śpiewem tradycyjnym i pieśnią ludową w Zmianie Klimatu

Zaśpiewać na nowo, czyli pieśń tradycyjna nadal żywa to wieczorne spotkanie ze śpiewem tradycyjnym i pieśnią ludową, stanowiące podsumowanie rocznej pracy Marcina Lićwinko i jego uczniów - Magdaleny Balewicz, Grzegorza Jurgucia i Dominika Bołtralika. Koncert/potańcówka odbyła się w środę, 31 stycznia, w Zmianie Klimatu.

Ilustracja do artykułu IMG_0246.jpg

W trakcie koncertu wykonane zostały pieśni z Suwalszczyzny, Grodzieńszczyzny i północnego Podlasia. Koncert wzbogacony został muzyką taneczną wykonaną przez Małgorzatę Makowską i Kapelę Batareja.


MARCIN LIĆWINKO z Rogożynka
Absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Śpiewak ludowy i badacz tradycji muzycznych swego regionu. Latający Animator Kultury, realizuje działania na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego w lokalnych społecznościach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzenie było podsumowaniem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego.


facebook