Dodana: 22 wrzesień 2017 09:19

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2017 09:19

„Teatr ubogi” – warsztaty z WOAK-iem

W piątek, 22 września, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku ruszają kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu „EKO-kulturalni”. Do uczestnictwa w spotkaniach, podobnie jak wcześniej, zostali zaproszeni instruktorzy z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli. Tym razem tematem przewodnim jest „Teatr ubogi”. To propozycja zajęć plastyczno-teatralnych, podczas których uczestnicy przy wykorzystaniu różnego rodzaju materiałów i surowców wtórnych „wyczarują” niepowtarzalną scenografię oraz kostiumy. Efektem finalnym będzie również krótka etiuda teatralna.

Ilustracja do artykułu Warsztaty w WOAKu2.JPG

Od początku trwania projektu instruktorzy z WOAK-u, podczas warsztatów fotograficznych, graficznych, z animacji poklatkowej czy na zajęciach plastyczno-muzycznych, pokazywali, że przedmioty codziennego użytku, na pozór stare, wyrzucone i niepotrzebne, mogą posłużyć do stworzenia niebanalnego portretu, prostych instrumentów, pieczątek czy form przestrzennych zdobiących nasze wnętrza.

Dziennikarzy zapraszamy do odwiedzenia Galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku w sobotę, 23 września, o godzinie 12.00. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z animatorami oraz uczestnikami warsztatów, a także do spotkania z twórcami podczas działania.

Warsztaty organizowane są od marca 2017 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Celem projektu są działania z zakresu edukacji ekologicznej oraz promowanie selektywnej zbiórki i segregacji odpadów poprzez wydarzenia artystyczne i animacyjne z zakresu plastyki.

źródło:WOAK 

facebook