Dodana: 4 wrzesień 2015 12:01

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2015 12:01

Politechnika Białostocka Partnerem Up to Date Festival 2015

Politechnika Białostocka Partnerem Up to Date Festival W weekend 4-5 września w Białymstoku odbędzie się jeden z najciekawszych festiwali muzyki hip-hop, technosoul i electro w Polsce - Up To Date Festival 2015. To wydarzenie łączące muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Festiwal muzyki i sztuk wizualnych od 2010 roku integruje aktywne środowisko pasjonatów, działaczy kultury i artystów skupionych wokół stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne.

Ilustracja do artykułu Up To Date.jpg

Up To Date wyróżnia się oryginalnym podejściem do budowania programu artystycznego, wizualnej aranżacji przestrzeni i promocji. Ma także swoją wierną publiczność – w pięciu edycjach festiwalu wzięło udział już ponad 25000 osób. W tym roku Politechnika Białostocka jest Partnerem Festiwalu.

W piątek i sobotę na trzech scenach wystąpi blisko 30 artystów. Większość koncertów festiwalowych odbędzie się na terenie powojskowych magazynów przy Węglowej w Białymstoku. Sobotni  Centralny Salon Ambientu „rozegra się” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Imprezy festiwalowe będą potrzebowały odpowiedniego zasilania i energii porównywalnej do tej, jaką zużywa jedna miejska dzielnica. O to, aby nie zabrakło mocy w głośnikach zadba Politechnika Białostocka! Uczelnia wypożycza organizatorom specjalny kabel niskiego napięcia wraz z rozdzielnicą.

Podczas festiwalowych koncertów przy ulicy Węglowej funkcjonować będzie specjalna strefa dla publiczności, gdzie prezentowany będzie skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego bolid, który stratował na torach wyścigowych w Anglii, w Niemczech, w Czechach i na Węgrzech. Na terenie magazynów przy ul. Węglowej stanie też potężny monster – pojazd znany z parad otwierających studenckie święto w Białymstoku – Juwenalia. A na antenie Akadery będzie można usłyszeć relacje na żywo z imprezy, bowiem dziennikarze radia przygotowują tam swoje festiwalowe studio.

Szczegółowy program Festiwalu:

http://www.uptodate.pl/

facebook