Dodana: 12 czerwiec 2018 14:02

Zmodyfikowana: 12 czerwiec 2018 14:02

Promocja albumu „Meble stylowe ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku”

Spotkanie z autorami wydawnictwa Anną Dąbrowską i Jerzym Ostapczukiem odbędzie się 12 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu ul. Rynek Kościuszki 10. Spotkanie promocyjne odbędzie się w ramach cyklu Wtorki Biedermeierowskie na wystawie "Biedermeier".

Ilustracja do artykułu Agnieszka-Rosales.jpg

Drukowane katalogi mebli są obecnie rzadkością i rarytasem. Dla osób zajmujących się rzemiosłem, badaczy i kolekcjonerów stanowią najpewniejsze, najbardziej użyteczne źródło wiedzy. Publikacja „Meble stylowe ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku” jest katalogiem najciekawszych i najcenniejszych obiektów będących w posiadaniu Muzeum Historycznego w Białymstoku, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oraz w Muzeum w Tykocinie. Wiele z nich można obecnie zobaczyć wyłącznie w katalogu, ponieważ nie znajdują się w stałych ekspozycjach i do tej pory były znane tylko pracownikom Muzeum i badaczom.

 

Naukowe badania mebli wymagają ścisłej współpracy historyka sztuki z konserwatorem. Efektem może być pewniejsze datowanie muzealiów, ale też zaskakujące odkrycia. O wyzwaniach i ciekawostkach związanych ze swoją pracą opowiedzą Autorzy wydawnictwa – historyk sztuki Anna Dąbrowska i konserwator Jerzy Ostapczuk.

 

Wstęp 2 zł

 

 

Więcej o wystawie "Biedermeier": http://muzeum.bialystok.pl/ratusz-w-bialymstoku/wystawy-czasowe/ 

facebook